Pneumatske sejalice za kukuruz

Po katalogu 9.9kmh na 1700 okretaja. Neka sat malo laže, malo jači gas, eto ga na 11kmh. Zato sam i napisao 10-11.

Samo pitam jel može ta sijačica zadržati dobar raspored zrna pri tolikoj brzini. Drugo ništa. Ne razumijem se u pneumatske ni malo pa me zanima jer znam kolegin slučaj sjetve s ganc novom agriom u 2. direktnoj.

Ako može, super a ako brljavi raspored, to nije posao.
 
Mi smo probali svoju njivu do pola 1,od pola 2 imt 539 i nema nikakve razlike!a otac je jednom sijao 3 brza,kisa pocela sitna da pada i da zavrsi i nije bilo problema,tako da je 2 taman i nije prebrza!a ploce od 5.5 su za mene super ako je sjeme malo krupnije,jedino ako je puno sitno zna nekada uhvatiti 2!
 
Zaboravio sam da napisem da se radi o Olt/Nodet sejalici.

@Bobo

Druga brza na petobrzincu na oko 1500 obrtaja motora nije bas 11km na sat vise mi vuce na 9-10km/h ( gume 12.4 R28 ). Dobar raspored bude, zato sto su nozevi skoro uvek novi, kvalitet nije nikakav a takva je i cena noza, pa ih onda mozes menjati skoro svake godine jer tih 5000din ne igra nikakvu ulogu... Kupovao sam kod raznih prodavca nozeve, ali sve je to isto, kao da samo jedan lije, a da svi prodaju...


Da li je neko sejao soju sa plocama od 96 rupa u dva reda...? Kako su se pokazale...? Razmak rupe od rupe dosta veci, red od reda razmaknut, mislim da ce to biti pravi pogodak sto se tice ploca, nema sanse da nosi vise semena od rupa jer nema gde da zaglavi. Pogotovo stu su rupe na selektoru 5.5mm pa samo krupnije seme od toga ide u setvu.
 
Zaboravio sam da napisem da se radi o Olt/Nodet sejalici.

@Bobo

Druga brza na petobrzincu na oko 1500 obrtaja motora nije bas 11km na sat vise mi vuce na 9-10km/h ( gume 12.4 R28 ). Dobar raspored bude, zato sto su nozevi skoro uvek novi, kvalitet nije nikakav a takva je i cena noza, pa ih onda mozes menjati skoro svake godine jer tih 5000din ne igra nikakvu ulogu... Kupovao sam kod raznih prodavca nozeve, ali sve je to isto, kao da samo jedan lije, a da svi prodaju...


Da li je neko sejao soju sa plocama od 96 rupa u dva reda...? Kako su se pokazale...? Razmak rupe od rupe dosta veci, red od reda razmaknut, mislim da ce to biti pravi pogodak sto se tice ploca, nema sanse da nosi vise semena od rupa jer nema gde da zaglavi. Pogotovo stu su rupe na selektoru 5.5mm pa samo krupnije seme od toga ide u setvu.

Pričalo se na 540 okretaja kardana a to je na IMT 542/549 pri 1700 okretaja motora. Točnije 1685 al ajde, ima neke tolerancije...
 
Zaboravio sam da napisem da se radi o Olt/Nodet sejalici.

@Bobo

Druga brza na petobrzincu na oko 1500 obrtaja motora nije bas 11km na sat vise mi vuce na 9-10km/h ( gume 12.4 R28 ). Dobar raspored bude, zato sto su nozevi skoro uvek novi, kvalitet nije nikakav a takva je i cena noza, pa ih onda mozes menjati skoro svake godine jer tih 5000din ne igra nikakvu ulogu... Kupovao sam kod raznih prodavca nozeve, ali sve je to isto, kao da samo jedan lije, a da svi prodaju...


Da li je neko sejao soju sa plocama od 96 rupa u dva reda...? Kako su se pokazale...? Razmak rupe od rupe dosta veci, red od reda razmaknut, mislim da ce to biti pravi pogodak sto se tice ploca, nema sanse da nosi vise semena od rupa jer nema gde da zaglavi. Pogotovo stu su rupe na selektoru 5.5mm pa samo krupnije seme od toga ide u setvu.
Ja sejem sa plocama sa 96 rupa pokazale su se odlicno nastelovati brisace tako da se formiraju lepo dva prstena semena na ploci i nema brige..

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Zaboravio sam da napisem da se radi o Olt/Nodet sejalici.

@Bobo

Druga brza na petobrzincu na oko 1500 obrtaja motora nije bas 11km na sat vise mi vuce na 9-10km/h ( gume 12.4 R28 ). Dobar raspored bude, zato sto su nozevi skoro uvek novi, kvalitet nije nikakav a takva je i cena noza, pa ih onda mozes menjati skoro svake godine jer tih 5000din ne igra nikakvu ulogu... Kupovao sam kod raznih prodavca nozeve, ali sve je to isto, kao da samo jedan lije, a da svi prodaju...


Da li je neko sejao soju sa plocama od 96 rupa u dva reda...? Kako su se pokazale...? Razmak rupe od rupe dosta veci, red od reda razmaknut, mislim da ce to biti pravi pogodak sto se tice ploca, nema sanse da nosi vise semena od rupa jer nema gde da zaglavi. Pogotovo stu su rupe na selektoru 5.5mm pa samo krupnije seme od toga ide u setvu.


hočeš originalne.....:osmeh:
 
E jel neko zna, da li gazdinstvo koje ima duga na osnovu samodoprinosa moze ostvariti povracaj drzave za nabavku prikljucne mehanizacije? I da li postoji neki minimum zemlje koji gazdinstvo mora imati da bi moglo ostvariti taj povracaj?
 
Pričalo se na 540 okretaja kardana a to je na IMT 542/549 pri 1700 okretaja motora. Točnije 1685 al ajde, ima neke tolerancije...

Moj 549 sa gumama 14,9-28, 9,5-36 i 12,4-33 u drugoj brzoj na 1650 o/min. ide oko 9-9,5 km/h. Prema aplikaciji u telefonu koja je vrlo precizna (provjerena više puta). Sad kad instaliram navigaciju Avmap onda ću još dodatno provjerit.
 
Kolega Diesel zakaci sejacicu za rusa nemoj patiti 560.
Ma kakvo pacenje, vi ste sejali godinama sa 542. Kad budem napravio 9 redi onda ruja.

- - - - - - - - - -

Petobrzinac je idealan za setvu.
Prosle godine zamalo da zbog toga 560 dobije guzu od 549.

- - - - - - - - - -

Pričalo se na 540 okretaja kardana a to je na IMT 542/549 pri 1700 okretaja motora. Točnije 1685 al ajde, ima neke tolerancije...
Kolega moram da vas ispravim na tim traktorima je direktan izlaz kardana,kao sto sam imao na 555. I na 1500 je 540. Tako pise na satu, a zbog sejanja smo i na 560 zavarili reduktor na izlazu tako da i on na 1500 radi.
 
@floyd ne moze jer se vadi potvrda da nemas duga prema lokalnoj samoupravi.. a sto se tice zemlje nigde ne pise minimum..
 
Pričalo se na 540 okretaja kardana a to je na IMT 542/549 pri 1700 okretaja motora. Točnije 1685 al ajde, ima neke tolerancije...

Malo si nesto pomesao na 1500 obrtaja motora je 540 obrtaja kardana, bar kod mene na 542 a mislim da je svuda tako, nosi seme na plocama i na 1350-1400obrtaja nema otpadanja pratio sam, ali 1500 je sigurica.
 
Malo si nesto pomesao na 1500 obrtaja motora je 540 obrtaja kardana, bar kod mene na 542 a mislim da je svuda tako, nosi seme na plocama i na 1350-1400obrtaja nema otpadanja pratio sam, ali 1500 je sigurica.

Podatci prepisani iz knjižice koju sam dobio uz 549. 542 i 549 imaju iste mjenjače i zadnje krajeve, samo je u motoru razlika. Ako je krivo izračunao onaj koji ju je pisao, onda sam ja krivo prenesao informaciju.
 
Nazad
Vrh