Pneumatske sejalice za kukuruz

Istera onda i sto treba i sto ne treba, najmanje ta nova mast dospe do zupcanika ko je otvarao zupcanike zna kako bude unutra mast oko zupcanika rasporedjena.
Nije to kompresor pa da istera prasinu.


Ne bih da nacinjem temu ali vlasnik sejalice koji je sejao zadnjih 15 ak godina sa jednom sejalicom trocifren broj jutara godisnje kaze da kucista duze traju ako se ne podmazuje na tim dodatnim mazalicama, Inace kucista gornja imaju mazalicu kao na slici i mazalicu gde osovinica mala prolazi kroz kuciste i tako dole mazalica gde osovinica ulazi u kuciste i na samom limenom poklopcu kucista.
 
Zavisi tko koliko sije godisnje i u kakvim uvjetima. Da vidis koleginog oca kad je prije koju godinu dolazio kuci iz sjetve a na njemu 10kg prasine, ne vidi se koje je boje traktor. Sije bez prestanka sigurnih 10 dana s 560 i 4 reda OLT. Tu je lako svako jutro dva puta druknuti da mast popuni sve praznine i istera mozebitnu prasinu iz reduktora.

Uvijek je vazilo "Tko maze taj i vozi" ali, naravno, nikako pretjerivati s masti.
Bobo,evo posle 500-600 kj radi bez masti...a moje mišljenje je,ako Francuzi nisi stavili tamo mazalicu,nema potrebe da naši stručnjaci izmišljaju...:ppozdrav:
 
I ja mislim da je to dovoljno kad se sastavlja natovariti sa mašćom da ne dospe prašina do zupčanika ili sa nekom diht masom namazati obe strane kućišta kad se sastavlja i ide 2000 kj. bez problema.
 
Ta kućišta na sejalici nerade na 1000-2000 obrtaja pa da treba da se kupaju u masti ili ti ulju, uglavnom na svim tim pokretnim osovinicama su stavljene grafitne čaure i one nemaju potrebe da se podmazuju, kada mast dođe u kontakt sa prašinom (a doćiće obavezno) dobićemo finu šmirglu koja će osovinice i čaure brzo razjesti i eto lufta na sve strane.Ja sam imao ugrađene mazalice na svim tim čaurama ali sam samo određene mazao, nosač velike četvorougle osovine, setvenik, zadnje dubinske točkove i markire sam svaki dan mazao sa 1-2 druka, turbinu, gornji reduktor, na kardančićima krajeve (nemažem uopšte), donje kućište setvenog aparata i pogonske točkove (imaju ležajeve) pre sezone namažem sa 1-2 druka i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ta kućišta na sejalici nerade na 1000-2000 obrtaja pa da treba da se kupaju u masti ili ti ulju, uglavnom na svim tim pokretnim osovinicama su stavljene grafitne čaure i one nemaju potrebe da se podmazuju, kada mast dođe u kontakt sa prašinom (a doćiće obavezno) dobićemo finu šmirglu koja će osovinice i čaure brzo razjesti i eto lufta na sve strane.Ja sam imao ugrađene mazalice na svim tim čaurama ali sam samo određene mazao, nosač velike četvorougle osovine, setvenik, zadnje dubinske točkove i markire sam svaki dan mazao sa 1-2 druka, turbinu, gornji reduktor, na kardančićima krajeve (nemažem uopšte), donje kućište setvenog aparata i pogonske točkove (imaju ležajeve) pre sezone namažem sa 1-2 druka i to je to.

Okreće se to finom brzinom,kad ja pustim u soji i 12-13km/h :ppozdrav:
 
Zet je kupio polovnu nodet sejalicu iz Francuske. Pošto imam knjigu od sejalice Livac, koja je identična kao OLT, da li odgovara raspored semena i za njegovu sejalicu, ili orginal nodet ima drugačiji raspored sejanja za ploče od 18 i 22 rupa?
 
Znam kolega da se kod tebe sve radi vrhunski i brzinom svetlosti te stoga maži i remen na turbini ako hoćeš, kod mene je bilo ovako kako sam napisao i iza toga stojim a ti kako hoćeš.

Izvinjavam se i molim kolege da post 9045 neshvatite ozbiljno pošto nisam dovoljno iskusan oko održavanja nodet sejalica tojest njihovih kopija konkretno livac, još jednom izvinte.
 
Znam kolega da se kod tebe sve radi vrhunski i brzinom svetlosti te stoga maži i remen na turbini ako hoćeš, kod mene je bilo ovako kako sam napisao i iza toga stojim a ti kako hoćeš.

Izvinjavam se i molim kolege da post 9045 neshvatite ozbiljno pošto nisam dovoljno iskusan oko održavanja nodet sejalica tojest njihovih kopija konkretno livac, još jednom izvinte.

Kadgod sam otvarao kućišta,dok nije bilo mazalica,zupčanici suvi,mast zgrnuta u kraj i stvrdnuta! Svako veče po malo se maže sve,pa nek crknu biksne i osovine!
 
Poneses mazalicu na njivu i podmazes. Ja ju nosim i u kombajnu sa sobom i na beracu je bila dok sam imao berac. Ne mrzi me tokom dana ako ima puno posla podmazati najopterecenije lezajeve na stroju a i ovo sto kazes ako cvili, stanes kad sipas sjeme, druknes dvaput u svaki i mir. Tu moze posluziti i ona mala mazalica sto su davali uz Ficu...
 
Na markiru sam ubedjen da mast i ne ode u lezaj nego samo negde pored i izadje napolje..
Lupam malo..hzedoh reci da i mene nervira kad pocne da cvili a ne treba mu mnogo da pocne
 
Nazad
Vrh