Pneumatske sejalice za kukuruz

Imao sam taj slucaj na Bekerici kad sam kupio lanac da bih mogao sejati soju kad probam na stolu imaju isti korak,kad probam na masini naskaceee...radilo se o tome da je lanac jako malom porvrinom dodirivao lancanik i zato je preskakao a opterecenje bilo veliko,zato sam morao da dopravim jedan spaner kako bih mogao lepo da sejem,tj da ne naskace.

Ma ja kada sam namontirao lanac on je naspanovan ali skace kao lud , inda ga skinem i uporedim sa starim kad ono do pola lanca o.k a od pola poceo da se gubi i do kraja se izgubio do pola karike. Ja razumem da se stari isteglio ali ljudi ovaj skace puno hoce da pukne. Nego ako ja ne nadjem i odlučim se da menjam lancanike i stavim lanac kao na OLTu koliko bi me kostali svi lancanici i ona kandza, ako ko zna da mi kaze bio bi mu zahvalan
 
mirmag kako se ferga ponaša sa majevicom ? Prvenstveno mislim na hidraulik i moguće propinjanje prednjice ?:sta:
 
Ima li nemo tačnu težinu nodetke, i majevice, radi upoređivanja? Meni nedeluje da ima mnogo razlike.
 
Majevica ima sejalice sa diskovima i sa obicnim ulagacima ,o tehnickim karakteristikama na njihovom sajtu necu komentarisati posto to nema veze sa stvarnim stanjem kada je masina zakacena na traktoru,da je teska 4-redna sa diskovima jeste,clan milos bota ima bas takvu i mislim da ferguson nema sta da radi sa njom
 
Marko,hvala unapred :ppozdrav:
@ciobu
Rade tako i kod nas,ali ne bih tako i ja.Nabavio sam klip,a nabavicu i ostalo ovih dana.Ima vremena do setve!:kisa:
 
Poslednja izmena:
Mi sejemo sa spustenim markerima i ne pada nam na pamet da ugradjujemo na sejalicu neka cuda za dizanje.
 
Nazad
Vrh