Pneumatske sejalice za kukuruz

Gornji snop se pomera levo desno(sva 3 lancanika zajedno),a dole samo lanac pomeras gde ti treba.
 
Na Bekerici je bar prosto imam 4 zupcanika i 6 stepeni menjac.Prosto k'o pasulj.
To sam malo cackao menjac raspustim onaj saraf i pomeram levo desno menjac i spaner u kompletu. Nadam se da ce mi sutra biti jasnije kad nabavim knjigu procitam.
 
Nody ja cu ti objasniti . Kad dobijes semu stani pred sejalicu gledaj u lancanike i lance , razmisli malo i ukapiraces. Sala na stranu, niko nije glup da nebi to ukapirao . Ovako preko poruka mozemo se zezati 3 dana. Deluje komplikovano na prvi pogled , ali kad malo pogledas posle je sve jednostavno.
 
Na Bekerici je bar prosto imam 4 zupcanika i 6 stepeni menjac.Prosto k'o pasulj.
To sam malo cackao menjac raspustim onaj saraf i pomeram levo desno menjac i spaner u kompletu. Nadam se da ce mi sutra biti jasnije kad nabavim knjigu procitam.
Ovde je jos prostije videces.Sve je nacrtano i obelezeno extra.
 
Nody sa tim brojevima i slovima nisu obeleženi lančanici nego položaj prenosnika.Jel malo jasnije?:ppozdrav:
 
Nody sa tim brojevima i slovima nisu obeleženi lančanici nego položaj prenosnika.Jel malo jasnije?:ppozdrav:
Pa to mi kazi,znaci moje je samo da one zareze poguram u rupice a sta ce dalje biti nije moja briga i kako ce stojati jedan naspram drugog. :ppozdrav:
Znaci raspustim spaner i gornji snop pomerim npr na 1D i on dole dodje sam gde mu je mesto ili sam opet pogresno skont'o ?

- - - - - - - - - -

@Ddragan jel to tako kod Vas standardno ili neka majstorija ?
 
Mislim da nije standardno,ko zna sta su sejali pa im ja trebao neki levi raspored i ubacivali su lancanike.Jos to nije stiglo na red ali cu da vratim na standardno kad pocnem da je sklapam posto je u param parcad rasturena sad.
I nemoj da mi persiras molim te.
 
Ja moju necu bas u sitne delice jer sam vremenski dosta ogranicen,za sad sam na 3 baterije proverio zvona i supcanike u kucistima,sad treba da pokupujem puskice,caure i ostalo za nagazne tockove i caure sto idu na onu glavnu cetvrtastu cev jer ne verujem da cu imati vremena da jos 2 baterije skidam i rasturam,a nemaju ni nekog lufta ona je pre par godina generalisana.
 
Ja moju necu bas u sitne delice jer sam vremenski dosta ogranicen,za sad sam na 3 baterije proverio zvona i supcanike u kucistima,sad treba da pokupujem puskice,caure i ostalo za nagazne tockove i caure sto idu na onu glavnu cetvrtastu cev jer ne verujem da cu imati vremena da jos 2 baterije skidam i rasturam,a nemaju ni nekog lufta ona je pre par godina generalisana.
Ja sam ovu morao jer nisam znao u kakvom je stanju posto sam u decembru dao moju 4 rednu i uzeo ovu 6-o rednu a stajala je par godina.Zamena delova ide brzo,otprilike za 3 dana bi mogla komplet da se izremontuje ali smirglanje i priprema za ferbanje oduzimaju vremena jako puno,sitni delovi,pipavo,ne daj boze nikom.
 
Tek od farbanja nema nista jer sam resio da je ne prodajem,malo je gadna na oko ali je isto i farbana pre par godina tako da je dobro zasticena a za estetiku...nek saceka malo. :osmeh:
 
Evo na Draganovoj šemi imaš i broj zuba svakog lančanika.Slova su ti za donji snop D C B A i kod španera imaš slova D C B A i gore imaš kod lančanika D C B A.I gore imaš 1 2 3 4 5 6 i jednu malu ručicu što kačiš u one proreze.Hteo si 1D?Lanac dole namestiš na lančanik D,kod španera ti ona uška treba da je na D,lanac gore treba da je u pravcu kod onih trouglastih strelica na D.A ona mala ručica u one proreze gore u 1-icu,i to ti je 1D. I lanac ti ide onda kako treba.:osmeh:
 
Kako ste krenuli sa objašnjavanjem promene kombinacije na menjaču na kraju će te doći do puštanja pravca na njivi, setve ovratina (uzglavlja) i još drugih bitnih stvari a možda će se voditi polemika dali se sme menjati kombinacija menjača kada je kardan uključen !!!

E baš dobro pitanje??? :haha:
 
kukuruzisuncokretsemaol.jpg
NA evo i ovde imas semu koja pokazuje pravac lanca na lancanicima. Jednu stvar moras znati. Na nekim polovnim sejalicama desilo se da je doslo do pucanja ili slomljenja menjaca (ne pitaj me zasto, 100 ljudi sto cuda). Prilikom varenja je doslo do toga da je var vukao za nijansu u neku stranu i onda se desava da prilikom podesavanja menjaca na nekoj od tih sifri iskace lanac i dolazi do toga da vise ne seje zeljeni razmak.
Sta je najbitnije? Najbitnije je to da, primera radi, ako zelis posejati na 3C - 21 cm, ploca sa 22 rupe (u donjem redu pokazuje se broj rupa na ploci a u gornjem redu zeljeni razmak izmedju zrna) lanac na gornjem delu menjaca mora biti postavljen kao na slici na srednjem lancaniku a na donjoj strani menjaca na C odnosno drugom po redu lancaniku (dole DCBA). Uvek gledaj da zeljena sifra bude u skladu sa time kako slika pokazuje polozaj lanca na lancanicima. Ako je to u redu onda sa srednjim delom menjaca (spanerom) setas levo desno da lancu dajes pravac (ako je nesto krivo na menjacu ne zanima te na kojem broju postavljas spaner osim da ima lanac pravac, odnosno da stoji na gornjem i donjem lancaniku kao na slici zavisno od zeljene sifre.)
kukuruzsemaoltsejalica.jpg
 
Znaci kad je skroz sastavim i osposobim onda odem na neku livadu i pustim baterije cisto da pre setve iskontrolisem da li mi se poklapa tabela sa stvarim razmakom.
 
Nazad
Vrh