Pneumatske sejalice za kukuruz

Evo, da i ja napisem nesto posto sam se tu raspitivao za sejalice.Nakon izvesnog vremena,trazenja,razmisljanja ,kupljena je sejalica Nodet 4-ro redna,kupljena je remontovana.Cena 2600e.
 
cijena Maje u R.S 5170 e sa koševima za gnojivo.Pitao sam da se nije zezno kaže ta je cijena očekuju je iduće sedmice.Neko reče da je kod vas 5500e pa mi nije jasno ta razlika u cijeni
 
Ni nama nije jasno.... Neki dan smo drugar i ja bili u Majevici radi jedan korektan gospodin i sam prica kako su ljudi uzimali 3 cetvoredne masine pa pravili 2 sestoredne i bilo jeftinije,nije mu jasna firmina politika. S druge strane jedna turbina 80 000din,baterija oko 200 000din sto je preterana cena.
 
Tako je i moj otac sa rodjakom uradio davne 1984-te.Samo je u pitanju bila OLZ sejalica.
Posle 10-12god kupili polovne baterije i namontirali trecu.:osmeh:
 
Evo slike,inace sejalica je kupljena zajednickim snagama sa komsijom,nema ni on puno da seje a nemam ni ja,sve ukupno nesto preko 20-tak jutara,nadam se da ce masina posluziti
ddp2f7.jpg


- - - - - - - - - -

Evo jos jedna,samo jos da dodam da smo trazili 10-ak dana gde je najbolje uzeti i tu gde je kupljena ja bilo najbolje odnos cena-kvalitet(nije reklama)
28buxqg.jpg
 
Nazad
Vrh