Pneumatske sejalice za kukuruz

Mnogo je to Maticu! Onda svi koji nemaju sejalice najbolje bi bilo sad kupiti polovne do 2000 evra jer ako nove poskupe na toj ceni onda ce i polovne ici na 3500 e!
 
Dašta je nego mnogo.Moze im se pa dizu cene a barem da i kvalitet izrade dizu sa cenama pa da ko ipak reši da kupi zna šta je kupio_Ovako nema smisla.
 
ta agria je sastavljena od delova kao da remontujes staru olt. sejalicu sa ovim delovima http://www.ebaza.rs/profil-pla-met
uzmes polovnu olt. za 2000e i remont nemoze da te izadje vise od 500e max. i ako covek nije vican poslu jos 200e majstoru...
ja sam ove god. izremontovao moju posle 30god. za 22000din. trebao bi jos koseve promenuti...
 
Dragane nisi u pravu,ljudi stvarno imaju ozbiljnu proizvodnju ja sam bio u gostima.
Sve rade u fabrici do najsitnijig delova.Samo softver koji sam ja gledao košta 10000 eura ,gledao sam i onaj laser seče sve ko blesav samo mu ubace program gledao kako seku setvene ploče i sanduke za seme iz prohromskog lima ne bi verovao kako ispadaju kao kokice.
U njihovu fabriku ulaze gotove samo gume za mašinu i oni aluminijumski odlivci na šta ide sanduk za seme.Sve ostalo do najsitnijih delova na mašini se proizvodi tamo (naravno osim šrafova,matica..) I mene je iznenadilo to što sve proizvode prvo sam mislio da samo sklapaju mašine a delove nabave od raznih privatnih proizvođača.
 
mislo sam na kvalitet materijala, nije kao stara olt i nodet, izremontujes potrosne delove recimo iz te fabrike iz subotice, nemoras iz ZR-a ako mislis da su ovi bolji i dobijes podjednako pouzdanu masinu za jeftinije pare(samo sto se ne zove novo)
ne blatim ih, samo mnogo im to kosta sokocalo njihovo, ima rodjak i zadovoljan je njome..
 
ja sam moju uzeo 2oo7 bila oko 3200 eura 4 reda,do sada ni jedan problem. Tada bi mila dobra opcija jer su polovne nodetke kostale od 1800 krsevi do 2500 dobre. Sada je situacija obrnuta nove su 2 ili 3 puta skuplje od polovnih.
 
mislim da cena te agrijine sejalice sa 4 reda niukom slučaju ne bi smela biti veća od 1/2 cene novog 539
imajući u vidu složenost traktora kao prizvoda kad bolje razmislim i to je mnogo jel i na kilo vredi 3 puta više
 
Postovane kolege, ja imam OLT dvorednu sijacicu, dosta dobro stanje, ali sije se oko 15 hektara i nesto usluzno, pa mi je sa njom sporo, bas bas, pa me interesuje Vase misljenje da li da je mijenjam za cetverorednu ili da joj dodam jos dvije baterije. Nisam nacisto sta da radim, neznam koliko bi kostalo da je prosirim i da li se mogu naci dvije baterije i sta jos treba, a da je prodajem i kupujem drugu to mi je obaveza i tesko je naci nesto sto valja za normalnu cijenu.
 
Sigurno da ti je jeftinije da kupis dve baterije i sejaces brze , lalse i preciznije jer ces imati upola manje sastavaka. Ruma vasar ti je najednostavnije resenje.
 
U prethodnim postovima sam procitao kako se prosiruje cetveroredna sijacica za jos dva reda, pretpostavljam da se tako radi i kod prosirivanja dvoredne na cetiri reda, e sad kod cetveroredne oba tocka pogone baterije a kod dvoredne samo jedan tocak ima lancanik i lanac na sebi, pa me interesuje kako to rijesiti? Markeri mi trebaju, da li ih ima u Rumi, i da li kupovati nove ili polovne baterije?
 
Nazad
Vrh