Pneumatske sejalice za kukuruz

A to što usijeca ploče izgleda da sam pretego poklopce pa je trenje veliko i brzo ih skida
Više puta sam pročitao na forumu kako se spominje da ako se pretegnu poklopci ploče se nepotrebno troše.... Ne znam kako je na olt/nodet ali na majevici koliko god da ostaviš otpuštane poklopce raonici ih utegnu i faktički šaraf poklopca nema neku ulogu.... Na našoj maji svaku postavljenu ploču sam proveravao kroz otvor iza raonika dal' ima lufta i bez obzira na blesavo utezanje raonika na kućište, ploče su bile "slobodne". Otpustio šaraf poklopca ili ne,opet isto. Raonik utegne koliko mora a ploče ostaju slobodne. Mišljenja sam da utegnutost poklopaca ne utiče na trošenje ploča... Pre će biti da su ploče lošijeg kvaliteta.
 
Više puta sam pročitao na forumu kako se spominje da ako se pretegnu poklopci ploče se nepotrebno troše.... Ne znam kako je na olt/nodet ali na majevici koliko god da ostaviš otpuštane poklopce raonici ih utegnu i faktički šaraf poklopca nema neku ulogu.... Na našoj maji svaku postavljenu ploču sam proveravao kroz otvor iza raonika dal' ima lufta i bez obzira na blesavo utezanje raonika na kućište, ploče su bile "slobodne". Otpustio šaraf poklopca ili ne,opet isto. Raonik utegne koliko mora a ploče ostaju slobodne. Mišljenja sam da utegnutost poklopaca ne utiče na trošenje ploča... Pre će biti da su ploče lošijeg kvaliteta.
Ploce loseg kvaliteta i mesaci nisu ucentrirani...nodet ima siri kanal u kucistu,pa ima ne smeta manje odstupanje,ali majevici itekako smeta,zulja koci...
 
photo1011n.jpg
photo1010g.jpg

6 redna diskosna sejacica stigla sinoc,cekam je sa sajma od maja tek sad isporucena.
photo1008v.jpg
 
fiat615 da tako je,ali oni kupuju direktno od fabrike,a mi od preprodavca i ona je odmah dosta skuplja....mada nekada mi ne bi bilo zao dati vise para nego da cekam i gatam da li ce je isporuciti ili ne..
 
planter3 = 24xxx eur (osnovna oprema,jedan set ploča)
maxima = 26xxx eur -//-
prava sitnica ;) (ko ima milionče viška)
 
Nazad
Vrh