Pneumatske sejalice za kukuruz

Ma jok, niko se tu ne šegači nego se klupko kotrlja nizbrdo....
Ima li i tamo peska???

---------- Poruka napisana u 22:01 ---------- Prethodna poruka je at 22:00 ----------

P.S. mi smo nerazumni...
 
Pusti cene . Pesak je sada u pitanju. Pa ima pomalo peska , ma ima malo vise peska.
 
Ako je u pitanju pesak, onda sigurno ne treba nikakvo dodatno opterećenje na baterije, kao što je Matić predložio.
 
Baterja od sejalice za direktnu setvu trebalo bi da je oko 300 kg teska,tako bar kazu ovi kod nas koji je imaju.A najiskrenije,takva setva je sviranje k...u,prinosi ni da pokriju ulaganja.
 
Neverujem da ima atar sa jednim tipom zemljista.Ne govorim o klasama nego bas o tipu(tesko-lako).Te sejalice za direktnu setvu moraju dosta brze da se voze od obicnih,da bi zvezde uspele da usitne zemlju gde ce seme da padne.
 
Evo danasnjih aktivnosti,pocetak remonta baterija sejalice:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
I danasnji rezultat je
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ja kad nesto kupim polovno rasklopim do j.ja,promenim sve sto se treba promenuti,pregledam sve moguce i nemoguce,i nakon toga znam sa kakvom masinom radim.
 
Kada doje vreme setve,tada se seje,tj. opravljaju samo nemili vanredni dogadjaji kao sto su neki lomovi ili kvarovi ali sada,pre setve je pravo vreme da se takve situacije izbegnu.
 
Pratim temu o setvi sa oba spustena markera,nov sam na forumu pa se jos mucim oko ucestvovanja u diskusiji,i ja nisam ljubitelj da markeri rade stalno.Kad je masina sa 4 reda crtalo ide po tragu traktora i nije strasno,a kad je sa 6,onda ide na mekano i hoce da zatrpava red.Iz iskustva znam.I ja takodje trazim kako da napravim sistem sa jednim klipom za markere.Bila je jedna sejalica kod nas ,ali dok sam cuo ona se vec prodala.Ako nista drugo,uzecu jedan klip od vitla kombajna(tako sam cuo) i probacu razlicite polozaje dok ne dobijem sta hocu,to je naj jeftinija varijanta.
 
Poslednja izmena:
spajki


Svaka čast! Ti se držiš one stare izreke: ko rano rani dve sreće grabi (i ceo dan zeva):haha: Ko na vreme krene, uvek stigne...


Neli

Neznam koji traktor nosi sejačicu zbog hidro izvoda, ali imaj u vidu opciju da markire možeš prebacivati i sa pneumatskim cilindrima.
 
@spajki

Samo pazi da bude viška delova a ne manjka prilikom sastavljanja...:osmeh:
Višak se može i posle iskoristiti...poz.
 
Ja mislim da si ti Spajki pogresio sto si kupio Majevicu,ove sto donosi Dragan iz Svajcarsku su ko nove bez potrebe za remontom to moze jos da se naseje i ove nove da sarani.. :ppozdrav:

Inace gde ima diskosni marker da se kupi samo taj disk i koja je cena od prilike?
 
Pratim temu o setvi sa oba spustena markera,nov sam na forumu pa se jos mucim oko ucestvovanja u diskusiji,i ja nisam ljubitelj da markeri rade stalno.Kad je masina sa 4 reda crtalo ide po tragu traktora i nije strasno,a kad je sa 6,onda ide na mekano i hoce da zatrpava red.Iz iskustva znam.I ja takodje trazim kako da napravim sistem sa jednim klipom za markere.Bila je jedna sejalica kod nas ,ali dok sam cuo ona se vec prodala.Ako nista drugo,uzecu jedan klip od vitla kombajna(tako sam cuo) i probacu razlicite polozaje dok ne dobijem sta hocu,to je naj jeftinija varijanta.
Imas klip za dizanje i spustanje markiranata kod svih koji prodaju delove za sejalice,cena je 250E sa srevom do traktora.Mislim da ide na 1 izvod,crevo.
 
Nazad
Vrh