Plugovi-dodaci

Дали је неко наваривао шпицеве на раонике,који немају шпицеве на шрафове као ја.Раоници добри шпицеви се изгубили и сад се ломим шта да радим,дали да купим шпиц па да наварим или да покушам да бушим рупе?Жао ми да купујем нове тело раоника као пушка...
 
Kum je na jedan raonik na Leopardu uspeo nekako da izbusi rupe i zavrnuo a na drugi raonik nije uspeo da probusi pa je samo zavario, oba rade posao...

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Дали је неко наваривао шпицеве на раонике,који немају шпицеве на шрафове као ја.Раоници добри шпицеви се изгубили и сад се ломим шта да радим,дали да купим шпиц па да наварим или да покушам да бушим рупе?Жао ми да купујем нове тело раоника као пушка...
Ja sam navarivao parčad od gibnja na huđikove pre 4-5 god i radilo je to dobro.
 
Kod mene su bili samooštreći potrošeni blizu polovine ,a vrh im bio kaput (trebalo im preko metar da zaoru u dubinu) navario parčad i taman se to potrošilo i oni su bili za otpad.
 
Ma nije za njih problem da probuse 2 rupe
Mi smo jednom na jedne raonike navarivali parcice nekih gibnjeva, kad se to potrosilo menjao se i raonik, uglavnom vise nikad nismo kupili raonik da nije sa izmenjivim vrhom
 
Izbusi rupe sa autogenim,moze to dosta precizno da se uradi,ja cesto tako busim rupe cim je nesto malo deblje u pitanju a nije bitna prezicnost.
 
Дали је неко наваривао шпицеве на раонике,који немају шпицеве на шрафове као ја.Раоници добри шпицеви се изгубили и сад се ломим шта да радим,дали да купим шпиц па да наварим или да покушам да бушим рупе?Жао ми да купујем нове тело раоника као пушка...
Ja sam ovako. Nema nikakvih poteskoca probusiti raonik. Ovo kod mene je samoostreci u pitanju. Cak sam ih posle i naostrio kad vec nece sam da se naostri...





 
IMG-20231116-085322413.jpg
IMG-20231116-085438094.jpg
IMG-20231116-090416819.jpg
Ево како то изгледа...Уз помоћ чекића јбг нема друге...Знам да треба купити нове раонике идт итд....Мало ми бега врх раоника од даске због овог пера горе, ако буде проблема радиће брусилица
IMG-20231116-090428512-HDR.jpg
 
Da li je neko kupio ili možda napravio laki roler žičani valjak (ako sam ga dobro krstio) što se fiksira za gredu pluga i lagano se okreće i vrši usitnjavanje i poravnavanje zemljišta? Zanima me koliko bi to koštalo ako neko zna. Nema ih u oglasima trenutno, ali je jedan iskočio na Facebooku za 4 brazde za 650€. Jel to OK cena?
 
А није те повукло да сам направиш онај "чешаљ" који на плугу стоји у положају као и тај ваљак кога помињеш? Обе ствари имају једнаку функцију, па да видиш да ли неки такав додатак има сврхе на твојој земљи.
 
Da li je neko kupio ili možda napravio laki roler žičani valjak (ako sam ga dobro krstio) što se fiksira za gredu pluga i lagano se okreće i vrši usitnjavanje i poravnavanje zemljišta? Zanima me koliko bi to koštalo ako neko zna. Nema ih u oglasima trenutno, ali je jedan iskočio na Facebooku za 4 brazde za 650€. Jel to OK cena?
Nazovi
 
А није те повукло да сам направиш онај "чешаљ" који на плугу стоји у положају као и тај ваљак кога помињеш? Обе ствари имају једнаку функцију, па да видиш да ли неки такав додатак има сврхе на твојој земљи.
Video sam i tu varijantu, ali me više privlači roler
 
Nazad
Vrh