Plugovi-dodaci

Ubedili ste me da ih stavim. :) Jos jednom,ako neko slucajno ima,a da mu ne trebaju neka ponudi slobodno.
 
ja sa plugom dobio i predpluznjake i deflektore ali sam predpluznjake skinuo jer nema potrebe jer deflektori odlicno odradjuju posao....

ps. imam tri predpluznjaka na tavanu nova ako nekog interesuje
 
Nesto sam diskutovao sa drugom koliko bi znacili predpluznjaci za zaoravanje mase na plugu klirensa 65cm ?? Da li bi gusilo u kukuruzovini ??
 
Za zaoravanje kukuruzovine moraju biti visoki pretpluznjaci, ako za njih ima mjesta ispod grede, ne mogu smetati a ako mislite montirati neke obicne, male pretpluznjake, vise ce smetati nego koristiti.
 
Jbm li ga hoce da namesti a skinuti su od nekog obrtaca kako mi rece. Pa ako mu uspe da namestim posle I ja na moj plug koji je malo vislji.
 
Nista ne znas dok ne probas. Ja sam kupio neke niske pretpluznjake na otpadu i montirao na IMT 756 obisao 3 kruga i skinuo ih. Stoje na tavanu i cekaju neke bolje dane...
 
Rade i mali predplužnjaci posao, ali sa manje mase, a tamo gde ima puno mase, nijedan je neće sahraniti.
Sa pretplužnjacima se mora propisno naštelovati plug, i strogo pratiti pravac. Kada se jednom uhoda ide to jako lepo.
 
Nemam sad sliku tih predpluznjaka ali reci cu drugu da slika pa da mi posalje. Posto ne znam sta se smatra malim a sta velikim. Kako sam citao oni se steluju da obavezno pocetak bude ispred raonika a visina se steluje po potrebi na licu mesta jel to to ??
 
Kliknuo sam jednu sliku kako stoji pretplužnik kod mene na vogel-u,mozda ce nekome pomoci u podesavanju:
b3e706af1a9ed6ab4e5b99b717270681.jpg
 
Sta ti je kvalitet zemljista...kod nas od pocetka sezone do kraja stoji zalepljen neki sloj zemlje na dasku i raonik i tako radi-a na slici kao ogledalo.
 
Kako je nezahvalno gledati i posmatrati stvari sa slike,dobro zna da prevari fotografija.Na ovoj slici što je Spajki okačio prva daska beži od druge dve a verujem da plug nije kriv i da je to lažnjak.
 
Ja sam slikao ovako zbog polozaja pretpluznika da se vidi da li je izbacen u neorano ili ne.fotoaparat stoji paralelno sa plazom prve glave,zato slika vara da je sve ostalo krivo,a i Sunce se baš naslo na mestu.
 
A koji je Vogel plug? Kod mog komšije na L950 su izbačeni u neorano, a kod obrtača (neki stariji Vogel 4 x 32cm fiksno) su poravnati sa plazom.
 
Dali plug kad stoji na betonu treba da stoji ravno tj lezi na raonicima a plazevi malo budu podignuti?Jer kod mene na Rabi kao da su glave malo pobodene napred,i kad orem nikako ne mogu da ga izravnam u zemlji... a ima dosta mogućnosti štelovanja,ovih dana to radim uz pomoć kolega sa foruma:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh