Plug - osnovna tema

Možda ako može da se namesti 4x30 ,imamo mi dosta bregova koji idu do 15% uspona,nije kod nas baš takva šala oranje kako ljudi misle...
 
Rešen problem do njive, a u njivi? Da vidiš kad obrćeš četvorobrazdni kako ljulja...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Pa kako rade polunoseni obrtaci u njivi?Imam prilike da ih gledam kako rade lemkeni sa 6 brazda i to ide fenomenalno vrte se u mestu kad vidis duzinu i sve pomisli bi covek da im za okretanje treba 1ha ali kad su u njivi to se okrene na jako malom prostoru.
 
Prijatelju, on je spomenuo kako bi bio problem za traktor ako je plug težak... Ok, polunošeni zakačiš na poluge, spustiš na točak i odvučeš na njivu. A na njivi opet kačiš za toplink i da bi radio moraš dizati ceo plug. I onda pored sve njegove težine kada kreneš da obrćeš plug da bi druge glave radile on stvara još veću silu i ispada još teži nego što jeste... Tako da, spram pluga i traktor... I ovo nema nikakve veze sa okrećanjem traktora u njivi i koliko mu treba mesta, nego je reč o obrtanju pluga...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Миксер, мислим да си погрешно разумео колегу. Он је мисло на овакав тип плуга, који је полуношен, а не само да се плуг вуче до њиве на точковима својим, већ да се и у раду ослања на њих и при обртању..тако да је терет на сам трактор много мањи.
csm_diamant11v_nh-011_8e7d6aece6.jpg
 
Možda je i mislio, ali ovde je reč o plugu sa 4 brazde a to su mali plugovi za takav sistem nošenja i obrtanja i mislim da niko ne pravi to sa 4 brazde...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Нема таквог система на плуговима испод 6 глава. Видео сам био зимус када сам ћаћу водио на рехабилитцију у Врдник, неки фенд 93х орао је са квернеланд плугом који је имао 7 глава и није имао овај систем бећ је био класичан обртач...
 
Kverneland LO100 Variomat(7 brazdi) i fendt 936 je cesta kombinacija u PKB-u,u transportu je vuceni(oba tocka se okrenu i oslobode za transport) a u radu noseni.

- - - - - - - - - -

Миксер, мислим да си погрешно разумео колегу. Он је мисло на овакав тип плуга, који је полуношен, а не само да се плуг вуче до њиве на точковима својим, већ да се и у раду ослања на њих и при обртању..тако да је терет на сам трактор много мањи.
csm_diamant11v_nh-011_8e7d6aece6.jpg
Za ovaj tip je itekako potrebno dosta mesta za okretanje ako neces da ides napred nazad
 
E bas o ovakvim plugovima sam pricao kod nas ih imaju dva sa po 6 glava.Ovo nista nije nemoguce napraviti i na 4 brazde.Ali posto se prica o nosenima ja se izvinjavam sto sam upao u temu i spomenuo polu nosene!
 
Проблем овог система је што треба доста места да се окрене плуг ако је дужи, са класично ношеним много мање места треба...овосу идеални плугови за велике парцеле, а колико су наше ..већина је мала од пар кј, са изузетцима...
 
Kod nas radnici naprave 8cu kada okrecu te plugove na uvratinama i to ostaje dobra uvratina da se uzore,posle.A kada je mekano desavalo se da 936 fent sa 7 glava na uvratinama samo ukopa se u mestu. Pa onda zaskraba majstor uvratine.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Alpler je turska proizvodnja a Agro masz je Poljska kopija Kvenrnelanda i kazu da se jako tesko steluje.
 
vidim da je agro masz kopija.. a ovaj turski cini se da nije los, ne znam samo kako se pokazao u radu.ima na youtube nekolio klipa sa alplerovim plugom ili da se uzme nesto vec provereno..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh