Plug - osnovna tema

Da li neko zna kakav je Rondarlex plug u poređenju sa Kvernelandom, konkretno mislim na trobrazni obrtač vario ?
 
Tako nekako , ja čak mislim da to nije naziv modela nego nešto kao neka trgovina licencirana da prodaje KV plugove , trgovački naziv za Njemačko tržište ili nešto slično . Uglavnom to je Kverneland.
 
7fc461b0f59c19df311f47c01dd5e905.jpg
544cc325fbbed65f856865bd96461234.jpg
2b4852e2136c9aefa7bec3ad2e50dd8e.jpg

Evo jos par slika,marka je Brutten iz Svajcarske.Plug je bas ogroman i jako dugacak pa me brine da nije pretezak,kod mene ima brda i pa bi bilo nezgodno kad bi poceo da mi dize prednji kraj na uvratinama.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Izdvoj vise para za neki kverneland ili pottinger. Od 14 do 16 ili 18 coli i miran si kakv god traktor budes imo.
 
bilo koji obrtac da kupis dizat ce te na podrucju koje ti obradjujes,nije problem tezina prbolem je upravo duzina i svaki ce te plug dizati,tvoj zetor je nesto kraci od mog hurlimanna,naprijed imam teg od neki 100 kg i ako orem neku ledinu propinje me naravno u brijegu,po ravnom nikada nikakivh problema neces imati,samo olaksice,ali nemoj to da te brine ,dobar teg sebi nappravi,ako je malo vlaznije onda treba i malo opreznije

- - - - - - - - - -

Evo i ja imam jedno pitanje za poznavaoce imt mehanizacije,naime da li je ovo imt plug na oglasu
http://www.olx.ba/artikal/23522786/plug-imt/
 
Mozda je koljenasta mjenjana... Ni meni ne lici na original.

Prva daska na celu krpana, na kraju poderana, druga poderana dobrano i kako mi se cini sa par slika da je cjela srednja glava malo usukana, stanje trece glave se ne vidi al nije sigurno bajno. Na prvoj fali nosac deflektora a na trecoj je pomotan, plazovi za zamjenu... Samo jedno crtalo i na drugoj glavi??

Moj savjet je da trazis dalje...
 
Hvala kolege na pomoci,ni nama nije izgledao kao orginal,kolega je nekad davno imao dubicki plug pa mu je ovaj tuknuo na taj,
@zombie pa kralju,znam ja dobro kakvo je zemljiste u teocaku,oro,brao,spremao tamo,inace rodbinu imam tamo,iz tvog mjesta(iz janjara) vozio kukuruz do snjeznice
 
Nazad
Vrh