Plug - osnovna tema

A najbolje od svega u toj prici o peti koje na original kverneland plazinama nema je ovo:
2558ayr.jpg

Isto tako i za prednji, kraci. ;)

Nemoj me zezati da imas rupe za okretanje plaza?!? Ja koliko se sjecam da na mojem toga nema. Kverneland original plugovi imaju samo rupe koje nisu cepljene nicim i kad se plaz pojede s jedne strane, okrene se i teraj dalje. Takve plazove ja imam na FOP plugu s vogel glavama ali se jos nista ne pozna na njima, materijel je odlican i ne lize se samo tkao.
 
Danas otkinuo kolenastu na 756. Drugi put je lomim, ali nije na istom mestu. Udario u kamen i ode ko ledenica.. Zavario i videcemo dokle ce..
a6aad747cad24ba87e7e8ef2afdf11c2.jpg

2ca8936f8a5b1341800ea1743f1786d7.jpg

0879173a863464de44e9a67898211b9b.jpg
 
Nemoj me zezati da imas rupe za okretanje plaza?!? Ja koliko se sjecam da na mojem toga nema. Kverneland original plugovi imaju samo rupe koje nisu cepljene nicim i kad se plaz pojede s jedne strane, okrene se i teraj dalje. Takve plazove ja imam na FOP plugu s vogel glavama ali se jos nista ne pozna na njima, materijel je odlican i ne lize se samo tkao.
Nemam,ali, kada bude trebalo da se menjaju plazevi, sigurno cu ih skinuti, odneti na busenje, i samo okrenuti. Oblik je takav da mogu samo da se okrenu. Da, znam da na novijim postoje vec izbusene rupe, a verujem da su i ove nase ,,starinske'' ostavili zasecene pozadi na isti nacin kao sto su napred upravo zato. :)

- - - - - - - - - -

zatrpava zadovoljavajuce jer je malko nizak:ppozdrav:
URL]
Goranem sa koliko ks vuces ovog Regenta? Ovo je Saturn 2?
 
Ja sam se toliko smejao kad sam ovo video da su mi suze krenule:haha:

Plug je leopard kockasti 10 coli.

Pa cekaj ako je kao noz za hleb onda mora da secka sa plugom napred nazad da bi to radilo...vrh..

- - - - - - - - - -

Ja sam se toliko smejao kad sam ovo video da su mi suze krenule:haha:

Plug je leopard kockasti 10 coli.

Pa cekaj ako je kao noz za hleb onda mora da secka sa plugom napred nazad da bi to radilo...vrh..
 
Danas otkinuo kolenastu na 756. Drugi put je lomim, ali nije na istom mestu. Udario u kamen i ode ko ledenica.. Zavario i videcemo dokle ce..

2ca8936f8a5b1341800ea1743f1786d7.jpg

Daj Boze da ti potraje, ali mislim da ovo nije lepo odradjeno. Znam da si kosinom dobio vecu povrsinu da zavaris, ali je mnogo pametnije bilo da si napravio musku i zensku varijantu, pa onda zavario.
Kacio sam pre slike, pa ajd da okacim ponovo kada sam produzavao osovinu.



screen capture software

 
Ja sam prvi put zavario ovako tanak var kao kod tebe sto je i brzo je stradala. Drugi put je napravljen konus do centra i od centra lepo popunjeno varom sve. Sad ovaj put pukla na drugom mestu, sa skroz druge strane osovine, znaci nije na varu popustila. Sad sam isto napravio konus do centra i sve popunjeno kako valja. Pod kosinom je zavaremo zato sto je tako pukla pod koso.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je kombinacija musko/zenska. Znaci postoji sa jedne strane rupa a sa druge klip i to se prvo ucukalo cekicem dobro, pa tek onda var.
 
Alen1972, ako se dobro secam, ti imas 756.25 plug? Ako je tako, ajd molim te izmeri koliki je klirens pluga?
Ovde smo dosta puta ustanovili da je ram od 756 i od 756.25 identican, samo su Kverneland glave na njemu. Fabricki imt 756 VK treba da ima klirens od 63cm (NK 56cm), a ovaj moj 756.25 ima klirens od 70cm. Merio i drug koji isto ima 756.25 i kod njega je 66cm...tako da mozda i nije identican kada je u pitanju duzina nogu. Pomislio sam da su noge od 757 pluga ali mi onda fali 2cm visine jer je kod njega 72cm klirens.
Mislim da sam ovde na forumu isto pricitao kako je neko rekao da je i kod njega klirens 70cm?
Mirko, kroz tvoje ruke je proslo mnogo plugova. Jel si ustanovio mozda razliku u klirensu kao sto je kod mene?



 
Nazad
Vrh