Plug - osnovna tema

Nešto su kratki plazevi, bar mi se tako čini sa ovih slika.Ne znam da li to ima veze sa tvojim problemom, neka neko stučniji od mene to kaže.
 
Dzabe ja ponavljam kao papagaj kako se podesava plug... Pogledaj u temi oranje kako onaj 757.20 stoji iza onog deutza... Boze me sacuvaj. Tako i ova rucka za podesavanje je KRIMINALNO lose "podesena"

Odustajem od davanja savjeta javno na forumu na ovu temu, ocito nema smisla truditi se kad se i dalje radi napamet i bez sluha... Koga zanima moj savjet ima PP.

Katastrofa...
 
Tako najmanje vuce u neorano, zato sam je stavio tako.

- - - - - - - - - -

Dzabe ja ponavljam kao papagaj kako se podesava plug... Pogledaj u temi oranje kako onaj 757.20 stoji iza onog deutza... Boze me sacuvaj. Tako i ova rucka za podesavanje je KRIMINALNO lose "podesena"

Odustajem od davanja savjeta javno na forumu na ovu temu, ocito nema smisla truditi se kad se i dalje radi napamet i bez sluha... Koga zanima moj savjet ima PP.

Katastrofa...
Taj Deutz je isto moj i tako podesen najbolje ore, ne bezi u neorano. Probao sam da vratim rucku. A posto je tebi kastrofa oranje, onda mi lepo objasni kako da podesim plug.
 
I kod mene su plazevi takvi a zadnji nije ovoliko visok posto je prijasnji vlasnik sam pravio plazove i plug fino ore. Treba ga znati podesiti a ne samo kopcati i orati.


Manjevicu, prolistaj malo, previse sam pisao o podesavanju pluga i podesavanja traktora prema plugu i pluga prema traktoru. Onaj plug iza deutza u temi oranje je sve drugo samo ne pravilno podesen, isto kao i ovaj leopard. Pricaj sto god hoces, ja sam svoje tvrdnje i previse puta dokazivao...
 
Jesu iste dužine kao i na drugom leopardu?

- - - - - - - - - -

raonici-21-300x201.jpg
raonici-22-300x201.jpg
raonici-20-300x201.jpg


U tebe na prvoj glavi prilično kraći,stavi te duže i na prvu i na drugu glavu,ili navari neke pločevine,pa probaj
 
Sa ovakvim polozajem vratila samo ti prva brazda moze imati punu sirinu a sve dalje je uze tako da ce zadnja hvatati najuze .Samim tim si jako odmakao plazove od od benta i nemaju oslonac nego plug kopa. Takodje si povecao otpor na daske .Sve su ovo faktori da plug mora ici u zabrazdu. Rucicu nazad pomeri dok osovina nebude uspravna(DESNI BOLCN ZA KACANJE) ili cak malo napred .Produzi topling a prvu brazdu (SIRINU )PODESI NA VRATILU.Tako ce plug dobiti prostora mislim na yadnju braydu a ona je najbitnija da se oslone plaz na bent.tj zemlju.
 
@ bobo Vazi druze, evo nocas cu da procitam 450 strana u ovoj temi, pa cu da nadjem to sto si ti objasnjavao i znacu da podesim plug. Hvala ti puno na pomoci.
 
Imao sam takav problem pa sam menjao plazove,i dalje je bio manji problem a u pitanju je bila sirina traktora.Sa ovim novim traktorom mnogo lepše je išlo oranje
 
Bas moram crtati... Moji plazovi su jos kraci i nizi, steta pa nemam bolju sliku ali nadam se da se dovoljno vidi:

Prednja dva su ovakvi:
osa4o6.jpg


Zadnji i oznaceno je kakvog su prednji plazevi otprilike oblika, bas tako nakoso zarezani:
2hs84fc.jpg


Plug ore fantasticno, bez ikakvih problema i na lakoj i na teskoj zemlji. Poorao kod mene s ovim plazovima 200 jutara do sad.
 
Mali plaz:


image ru

Veliki plaz:


photo hosting


Veći problem od plazova je položaj kolenaste. Vrati ručicu u nazad!

Ako plug teži u jednu stranu, onda ručicu gurajte tako da terate plug baš u tu stranu, (npr. ako plug beži u neorano, ručicom ga još više terajte u neorano). Zvuči nelogično, ali je tako!
 
Ljudi, kako ne shvatate, da sam probao da pomeram rucicu, bila je u nekoliko polozaja. Ali jednostavno ne mogu da ga podesim. Moguce da su u pitanju plazevi. Videcu vec nesto. Napravicu snimak sledeci put kada odem na oranje.
 
Jel ti prva brazda hvata više šta se dešava kad vratiš ručku nazad kako se onda ponaša? Napiši malo razlike koje primećuješ u zabrazdu i odbrazdu
 
Kada vratim rucku skroz nazad onda toliko vuce u orano da mi pomera ceo traktor ka oranom. Kada stavim na sredinu, onda bude bolje, a najbolje je kada je skroz napred. Onda ide lepo do 25cm, ali ako ga pustim dublje, onda vuce ka neoranom pa se vrati i sve tako. To se sve desava na kukuruzistu, a na strnjistu ide mnogo bolje. Onda hvata lepo i lepo prevrce brazde.
 
Nazad
Vrh