Plug - osnovna tema

IStina, zavisi od zemlje ali mi je jednako tako poznat otpor pluga IMT 610.10 pri dubini 30 cm i tvrdim da ce 542 fino vuci dvobraznjaka ali ne preko 25cm dubine...
 
Ja uvek orem sa 2x12coli po ovim brdima na dubinu oko 25cm sa traktorom 540 a to je isto sto i 542.Ovde svi oru sa fergusonom sa 2x10 ili ti IMT 755.Sa jednobraznim niko ne ore,a i nema ga niko:osmeh:

Ovde neki ne veruju,mi ne oremo do kine,realno oranje u nasim krajevima je od 15-25cm,a u Vojvodini oru 40cm pa se porede babe i zabe.
 
Nenam razlog da lazem, evo traktor u oranju koji je traktor i koji plug vidi se na slici:
slika1137.jpg

Oranje:
slika1140.jpg
 
Vise sam puta postavljao snimak mog oranja u jesen s kombinacijom 539 i plug 755.20. Na plugu je namontoran original IMT brazni tocak. kad je tocak podignut skroz do kraja, do dna plaza sam mjerio 28cm. Orano je u jesen, strnjak koji je odmah nakon zetve plitko pooran 10-15cm i tjedan dana prije oranje podrljan da se malo poravna njiva. fini hidraulik u oranju ne koristim posto imam tocak, 539 je vukao plug u 1. direktnoj + blokada i gas na nekih 1788 1800 okretaja (sve se na videu moze vidjeti) i traktor nit se muci nit dimi, nista. ore kao od sale a tvrdim da je tocak propao tih 2cm u mekanu zemlju pa je lako moguce da sam na mjestima postizao i 30cm dubine.

Snimam takve "akrobacije" bas zbog ovih sto ne vjeruju. Orao sam s 549 i jednobraznjakom 50cm duboko ali to je prica za drugi put (imam dokaze i za ovo).
 
Ja uvek orem sa 2x12coli po ovim brdima na dubinu oko 25cm sa traktorom 540 a to je isto sto i 542.Ovde svi oru sa fergusonom sa 2x10 ili ti IMT 755.Sa jednobraznim niko ne ore,a i nema ga niko:osmeh:

Ovde neki ne veruju,mi ne oremo do kine,realno oranje u nasim krajevima je od 15-25cm,a u Vojvodini oru 40cm pa se porede babe i zabe.

U pravu si Mirko i ovde kod mene niko zivi ne ore sa jednobraznim plugom osim kad se ore za vocnjak ili vinograd, imam jednobrazni plug istim ovim Zetorom vucem ga 40cm 4 sporom 2/3 gasa, opet sve zavisi do zemlje ali ovde nema potrebe orati 40cm jer se tako izbaci ilovaca i nema nista od useva.
 
Izgleda da bi neke ljude trebalo o državnom trošku povesti na ekskurziju da vide kakva je teška zemlja i da to nema veze sa dubinom oranja , kad neće da vjeruju na riječ da ima zemlja gdje 539 nemože orati jednobraznim kako treba , a negdje može sa tri brazde.
 
Moš mislit kako je to podešavati kad ovde nešto počne da popušta od ove hidraulike. Pa to treba da je sve novo pa da ti ne pravi probleme . Iskreno i ne kontam baš ovaj sistem .Dali su oni spregnuti ili rade pojedinačno? :sta: Mislim da bi ovaj čučno (kako reče jedan kolega) za mog Masseya .Ala mu je greda momačka.Kao da će ih redati do one silaže-
slika-312885-2013-01-1358270210-velika.jpg
slika-312885-2013-01-1358275953-velika.jpg
 
Pa to su samo reseti nema tu šta podešavati . Neznam šta će im uopšte dovod ulja zar nije moglo biti riješeno sa zatvorenim klipovima koji se sabijaju na neku silu?
 
Pa to su samo reseti nema tu šta podešavati . Neznam šta će im uopšte dovod ulja zar nije moglo biti riješeno sa zatvorenim klipovima koji se sabijaju na neku silu?

Iako ne vidim sliku, kuzim o cemu se radi i samo da te nadopunim. Plug ima uticnicu koju ustekavas na traktor na izvod ulja. takodjer se na plugu nalazi barometar koji ti kazuje koliko je stlacen plin u "bombama". S jedne strane je ulje s druge plin koji se dodavanjem ulja iz traktorskog hidraulicnog kruga stlacuje i poveceva se tlak u cilindrima i plug nece na najmanji otpor izlaziti iz zemlje. Ako je prevelik tlak, postoji sansa za lomljavu pluga pa ga treba "traziti" ovisno o tipu zemlje i uvjetima u kojima se radi.
 
Nazad
Vrh