Plug - osnovna tema

Kupio sam traktor od 90ks, dali moze neko da mi kaze traktor te snage sa koliko brazda i kolikim zahvatom plug moze da vuce na teskim zemljama(smolnicama)? I koja marka pluga je po vama najbolja?

Kupi neki trobrazni obrtač , ali obavezno gledaj neki jače konstrukcije i da se može što jednostavnije skidati zadnja brazda , pa ako može tri a ako ne onda vuci 2 .
Ako većmožeš da biraš za tešku zemlju neke kraće a više daske da se lakše vuče . I gledaj obavezno da je dovoljno visok i dug (razmak izmedju tijela) da može dazaorava dobro a ne guši.
 
Kakav je taj 892 .Nema ga na konedata.Jel masivan traktor,jer takav plug kakav @MOMO@opisuje je i momački težak...
 
Kupio sam traktor od 90ks, dali moze neko da mi kaze traktor te snage sa koliko brazda i kolikim zahvatom plug moze da vuce na teskim zemljama(smolnicama)? I koja marka pluga je po vama najbolja?


Najbolje je da kupis neki 2+1 sa podesavajucim zahvatom i da ima ostale karakteristike koje je @MOMOSARIC naveo.E sad da li obrtac ili ravnjak,to zavisi kako stojis sa ::novac::
 
dosta sam cito postova ovde samo sam malo naso o plugu ALPLER on je masivan i visok a ima i duzinu
 
Kupi neki trobrazni obrtač , ali obavezno gledaj neki jače konstrukcije i da se može što jednostavnije skidati zadnja brazda , pa ako može tri a ako ne onda vuci 2 .
Ako većmožeš da biraš za tešku zemlju neke kraće a više daske da se lakše vuče . I gledaj obavezno da je dovoljno visok i dug (razmak izmedju tijela) da može dazaorava dobro a ne guši.
Hvala ti za objasnjenje, sve sto si mi predlozio stoji da treba da obratim poznju, bas sa takvim karakteristikama me i zanima ali dali znas koja marka moze sve to i da zadovolji?

- - - - - - - - - -

Najbolje je da kupis neki 2+1 sa podesavajucim zahvatom i da ima ostale karakteristike koje je @MOMOSARIC naveo.E sad da li obrtac ili ravnjak,to zavisi kako stojis sa ::novac::
Para nikad dovoljno u poljoprivredi ali pristedecu malo do jeseni posto sam vec poorao sa 756 sto ih imam.
 
Homoljac892. kakva vam je zemlja? ako je jako bas ono teska kupi 757.20 ako je srednje teska kupi neki trobrazni. ja sa 820 vucem 756.30 trobrazni. vuce ga ko od sale ni ne oseca ga.. a zemlja nam je srednje zalosna, tj srednje taska.
 
Homoljac892. kakva vam je zemlja? ako je jako bas ono teska kupi 757.20 ako je srednje teska kupi neki trobrazni. ja sa 820 vucem 756.30 trobrazni. vuce ga ko od sale ni ne oseca ga.. a zemlja nam je srednje zalosna, tj srednje taska.

ovaj 756.2 sa kojim sam orao mogao sam da vucem nekih 5 do 6km na nekih 1500obr, mozda je mogao i brze ali su mi plugovi iskakali iz zemlje jer opaonici su mi se istupili,
 
Jel nov 892 ili si neki polovan??

- - - - - - - - - -

Moj ti je predlog 756.30. ja sam uzeo nov. i prezadovoljan sam sa radom pluga i sa vucom traktora... sa cim si vukao taj 756.20 dok nisi rusa uzeo? :osmeh:
 
slobodno trobrazni da uzmes sa zahvatom 3*30 nemoj veci. jel ravan most, euroluks ili standard?? kakav si uzeo? ako ti je ravan most po meni onda uzmi prevrtac ako nije kazu ljudi ja nemam iskustva da dize traktor i da je to tesko za hidrulik sa ne znam opet raspitaj se jos malo. imas vremena do sledeceg oranja. :osmeh:
 
sto je tezak za hidraulik prevrtac uzmi trobrazni da se skida zadnja glava i podesiv zahvat ja sam tako uzeo ide u svakoj zemlji bez problema
 
slobodno trobrazni da uzmes sa zahvatom 3*30 nemoj veci. jel ravan most, euroluks ili standard?? kakav si uzeo? ako ti je ravan most po meni onda uzmi prevrtac ako nije kazu ljudi ja nemam iskustva da dize traktor i da je to tesko za hidrulik sa ne znam opet raspitaj se jos malo. imas vremena do sledeceg oranja. :osmeh:

Ravan most.

- - - - - - - - - -

sto je tezak za hidraulik prevrtac uzmi trobrazni da se skida zadnja glava i podesiv zahvat ja sam tako uzeo ide u svakoj zemlji bez problema

Koji plug? jer onaj sto si ga malo pre pomenuo.
 
neki stranac polovan ili novi ja sam uzeo turski alpler sasiski plug 760.kg tezak 102.cm izmedju glava 82.cm prolaz skida se zadnja glava podesiv 12,14,16 col ja laksu zemlju orem na 16 a tezu 14 sa 952 prezadovoljan sam naravno ima i bolje ali tu je i cijena veca ja sam uzeo peraste daske u nekim zemljma imaju prednost
 
Po meni bolje uzmi nov IMT 756.30 ili neki polovan Vogel L950. ali ne prevrtac. Izabrao si pravi traktor. sve cestitke. Aj slikaj ga malo sa svih strana i iznutra i postavi u temu MTZ :osmeh:
 
Homoljac slobodno trobrazd 3x35 nemoj da misislis da ga nece vuci,a kolko sam procito imas vec dvobrazd pa i iko dodje neko ekstremno vreme prikaci njega.
 
Nazad
Vrh