Plasman sirove šljive 2013.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
odkad su ti mangupi preuzeli [bud zasto] podgorku svo voce nam uzimaju po bagatelnim cenama sutra cu proveriti kupuju li i posto je
 
Kod mene je stenlej gotov,da kazem 90%.Jos ja imam nesto da dam za susenje za vikend i kraj.Cena je 15 dinara kao i ovo sto sam dao ranije.Podgorina placa 10 dinara,burazer vozi kamionom od juce kod njih sljivu od nekog otkupljivaca pa je u toku sa cenom,a i kamion mu je trenutno u krugu hladnjace,ceka jutro da istovari.:spavam:
 
Da, s tim da im je ovo prvo, da uzmu što jeftinije, važnije od ovog drugog, da mi preživimo :)
 

Tebe bre svi zavrću
Dženariku ti platili po 9, stenlej po 10 a svime drugima više
Batali ti voćarstvo dok je vreme :)
Burazer me ne laze,imam puno poverenje u njega,a kao sto sam napisao sljivu sam dao po 15 dinara,a dzanariku nemam ali je otkupna cena bila 9 dinara.Ko ume da cita....
 
zvao sam coveka koji radi odkup za podgorinu frukt kazi tek u ponedeljk pocinju odkup u nasem kraju nezna cenu a kupovace je za dzem i susenje stenlejka je u pitanju a video sam kod jednog svercera cenu istakao za rozanu pozegacu 15 din sve mangup do mangupa da ne upotrebim neku tezu rec zao mi je sto sam izlupao drvene kace oslonio se na plasticne a njih nemam dovoljno sve bi strpao u kominu i pekao rakiju dok nam i to ne zabrane
 
Danas pomogao komsiji berbu stenleja,sve otislo u Zavlaku u susaru po 10 dinara,odvezao burazer kamionom.Inace tu je kraj sa sljivom stenlej u mom selu,sve obrano.
Zakljucak sezona ocajna,dzaba muka trud i rad,idemo dalje.
Zvali Podgorinu cena 10 dinara.

Zanimljivo,cena ocajna ove godine ali u ovoj temi nema diskusije,da je visnja sad bi se ove klali,valjda sljiva i nije vise neko voce,sad je atraktivno divlje(dzanarika,kupina,malina,visnja,aronija......)
 
Ja ču da se žalim kad završim berbu, za sada Lepotica prodata za konzum po 15 dinara sa njihovim branjem. Stenlej skoro ugovoren na 20 dinara takođe sa njihovim branjem, isto uza konzum sa peteljkom. Problem je Č. rodna, imam negde 10-tak tona ali niko ne plaća više od 10 do 12 dinara i to sa mojim prevozom.Kad završim berbu onda ću da se žalim sad da unovčimo ovu našu muku kolko možemo, a i nisu nas razmazili proteklih godina kao ove sa višnjom, šljiva je uvek bila jeftina.
 
Kod sljive je dobro sto se uvek sve proda po ovoj ili onoj ceni, jedino mi je zao sto sljiva ne trpi neka veca ulaganja u proizvodnu tipa bolju mehanizaciju, navodnjavanje.
Ljig, Lazarevac, Lajkovac...
C.Rodna moze da se kupi kod coveka u dvoristu u dzakovima po 12din.
Stenlej za rakiju dovoze na adresu po 15din.
 
Cacanku rodnu, ali i dosta sitne (od prilike 50:50) sam platio 16 din u Apatinu, a iz okoline Sabca je. U gajbicama je, ali nisam bas 100% zadovoljan istom.
 
Ma i ja bi je prodao obranu u džakove po 12 ili 13 dinara, tj. može i u gajbe ali smo daleko i ljudima izađe skupo da u niš dođu po nju.
 
Zna li ko cenu za pozegacu za susenje ili u dzakove zao mi je sto je ta sorta osudjena na izumianje
 
A jbg, nisam ih zvao vec samo cuo tako,kako i napisah :)
Inace mislim da preko 14 i nece ici,jer i nje ima puno,a sitnija je.A i nije mi logicno da bude tolika razlika izmedju nje i rodne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh