Plasman sirove šljive 2013.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Bijeljini na pijaci, Rana se prodaje po 0.4€....
 
Kod nas 50-60 i nigde nema gajbica a kad pitas ljude koji rade za hladnjacare ponasaju se kao da ti zivot zavisi od njih,pa neznam da vidim.Kao da ovi hladnjacari nemaju interes da kupe sto vise
 
vise se ne uzima cacanska rana danas na jednom mestu kazu da im zelena a na drugom da je prezrela ,znaci pocelo j,,,,
 
C.Rana prva klasa 80din. druga klasa 50din. poceli u susednom selu i C. Lepoticu da beru trenutno je 45din.
 
Malo prije sam dobio informaciju da pocinje u srijedu otkup Lepotice....cijena 0.3€,
Nije odavno bila tako niska cijena...
 
Lepotica precnika preko 35mm. danas 40din. a najavljuju pad na 35din. Prerodila je pa je sitnija malo.
 
Kod nas izmedu 30i 40 dinara zavisi od krupnoce sa tendecijom pada cene kazu imaju u cacak za manje pare branu,Kod mene sutra akcija branja skida se sve od reda:bravo:
 
Kod mene u okolini Niša naravno još zelena, i kad uzri ona ima cenu isto kao i stenlej koji počne da se u to vreme bere u okolini Beograda, Valjeva i sl. Nema šanse da berem lepoticu za konzum bar još 10 dana, još se nije sva obojila. Ranu sam brao pre par dana, a svuda je već prošla.
 
danas u udovici lom boziji sljive od 20 do 25 dinara niko ne kupuje .Breskve od 25do 40 centi kako koja sorta isto ih ima katastrofa mnogo .definitivno se nesto dogada sa svim vocem vrlo male kolicine idu za izvoz
 
Pa gde su sad ovi silni visnjari sto im je malo i 100 dinara za kilo rajskog voca visnje,da kazu svoj sud o ceni ostalog voca.Obrali svoje i sad kazu ko vas je...b...

U Srbiji zahvaljujuci odredjenim vocnim vrstama koje se guraju u prvi plan svo ostalo voce je pocenjeno.

Stavimo prst na celo i zapitajmo se gde smo,treci smo u svetu po proizvodnji sljive,imamo najkvalitetniju sljivu na svetu,zemlja sljivarstva od davnina.....
 
Svaka čast Mirko u pravu si 100%. Jedino što verovatno džaba kukamo, ali ne treba ni ćutati, ako su malinari mogli kod Vučića zašto ne i voćari koji imaju šljivu, možda čovek nije čuo za sramotu. A kad čuje neka vidi šta će. Sve u svemu dok moja lepotica uzri cena će biti 10 dinara. Zvao sam otkup u Knjaževcu, Merošini i sl. svi lepoticu počinju tek od naredne nedelje.Cena se ne zna ali se pretpostavlja.
 
Nije mi jasno zasto se cudite sto su rusi pobegli sa naseg trzista.Zar ste zaboravili koliko je otrova pronadjeno u vocu uvezenom u Rusiju iz Srbije?Ja kad odem na pijacu, i prodavac mi podvali,nikad vise ne odem za tu tezgu.Lako je uvek u drugima traziti krivca.

- - - - - - - - - -

E da...Koliko su udaljeni Bolec i Vinca kad je tolika razlika u ceni?
 
Oko70km su udaljeni.I taj otrov je u makedonskim jabukama bio koje su prepakovane ovde to znaju svi nemoj sad da pricamo iznova .Vidis sta se radi sa zitom ,paradajzom ,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh