Plasman mlade jagnjadi i svih ostalih kategorija (siljezad,ovce,ovnovi)..

o toj temi smo pricali i pre koju godinu u isto vreme
Nasa proizvodnja je jako primitivna i skupa. Verovatno ste primetili da je vecina ovaca u Srbiji gladna a da ove okrugle sredjene osisane ovcice uvek budu neke izvan Srbije koje su pre svega zasicene hranom, Ne vredi nama nikakva rasa ako ih ne nahranimo koliko im treba. Sve dok ne osavremenimo i ne pojeftinomo proizvodnju, necemo moci da sirimo stada i samim tim nam proizvodnja nece biti isplativa, Sve ispod 50 ovaca je hobi proizvodnja gde se o nekoj bitnoj zadari ne moze pricati. Prodaja 2,3 jagnjeta svakih mesec dana je zanemarljiva proizvodnja. Pedesetak stada od 100-150 ovaca je neka brojka koja bi bitnije mogla donekle da kontrolise trziste ne samo cenom vec i ponudom odnosno kontinuitetom ponude.
 
Sto je po meni vise losa nego dobra strana

zbog cega bi bilo lose ako bi se udruzili? Sakupili kontakte od pecenjara, klanicara... normalno je da ce svako traziti kontinuitet i kvalitet, to je vec drugi problem koji bi mogao da se resi u samom udruzenju, razmenom informacija, dogovaranjima... po meni je opet lakse ako se ljudi udruze i zajednicki pokusaju da urade nesto na trzistu nego ovako pojedinacno...
 
Sto se tice nas ovde aktivnih na forumu mislim da je to za sad smesan broj ovaca u odnosu na kilometre i kilometre udaljenosti gde broj jagnjadi i veca cena koju bi mogli dobiti udruzeni sa kvalitetnim jaganjcima nece moci poklopiti troskove sakupljanja na jedno mesto
 
nek svako u svom ataru skupi ljude,napravi udruzenje,nek imaju 500 grla, udruzenja napraviti u jedno veliko i to je je jedini nacin,do tada mucite muku,a mucicete je sve dok ne shvatite vrednost udruzivanja
 
Ma sve je to mucenje , dok drzava ne poradi malo na tome nema od toga nista... Dok su postojale drzavne zadruge i klanice bilo je i stoke i svi su bili zadovoljni, meso se izvozilo bilo je para za sve a sad ispade da je najlakse proizvesti robu a najteze prodati i zaraditi da prezivis..
 
Sto se tice nas ovde aktivnih na forumu mislim da je to za sad smesan broj ovaca u odnosu na kilometre i kilometre udaljenosti gde broj jagnjadi i veca cena koju bi mogli dobiti udruzeni sa kvalitetnim jaganjcima nece moci poklopiti troskove sakupljanja na jedno mesto

Ne mora biti na jednom mestu,nisu kupci iz jednog mesta,treba se udruziti i pokusati ako nas 10 ima 1000 ovaca to vec nije mali broj jagnjadi za prodaju,a da ne pricamo koliko nas ima bilo bi to puno jagnjadi. Zar ne?
 
Ma sve je to mucenje , dok drzava ne poradi malo na tome nema od toga nista... Dok su postojale drzavne zadruge i klanice bilo je i stoke i svi su bili zadovoljni, meso se izvozilo bilo je para za sve a sad ispade da je najlakse proizvesti robu a najteze prodati i zaraditi da prezivis..

Treba da shvatimo da vise nije komunizam i da nema ko za nas trazi trziste, vec da moramo sami. Dakle udruzivanje i trazenje kupaca!
 
Reko mi covek sto ima preko 300 ovaca da je nekom novopazarcu prodao oko 150 krupne jagnjadi po 2e, pre uskrsa.
 
problema koliko hoces...
kupaca ima al niko ne daje vise od 230 din/kg trenutno a na lageru preko 30 komada preko 40 kg...
 
Imamo naručeno 8 komada za Petrovdan (12 jul), u Srbobranu je to seoska slava.Idu po 250 dinara...32-33 kg.
Naše je da ih pokoljemo.
 
Nudio je i meni švercer 200 dinara...ispratio sam ga do kapije.Danas gledam u Metrou cena jagnjećeg mesa 638 din za kg.Po novosadskim restoranima kg. pečenja 1600 din.
 
i ja ih ne dam al do kada ne znam cu izdrzati sa oko 60 kom na jaslama....
puni su obori,jagnje se po dr put sad,preti susa, treba hrane,prostora a i para...
 
ja imam jos jedno jagnje za Petrovdan da prodatm ako ne onda mozda sebi zakoljem ili cekam kurban tu su mnogo vece pare
a cijena je nekih 275 din kome je gusto daje i za 250 din po kg

---------- Poruka napisana u 21:40 ---------- Prethodna poruka je at 21:39 ----------

ovce su 200 din neki dan kod strica covjek zagovorio
 
U zadnjih 14 godina nije bila kilavija cena. Pre svega mislim na odnos sojine sačme i kukuruza na živu vagu. Bez to dvoje neide.
 
Nazad
Vrh