Plasman i cena maline u 2018 godini

Kolega,meni najzalije sto moram prodati vilu na Zenevskom jezeru.Ne mogu vise ni rezijske troskove da placam.

@PP

Evo prodacu Vam povoljno vilu,plus oformljen malinjak u blizini.Posto tvrdite da se uklapate na 0.8 evra evo Vam odlicne prilike da napravite cudo u biznisu.
Evo slike malinjaka kraj Zenevskog jezera,nadam se da Vam se svidja:

969.jpg



P.S.

Zao mi sto moram ostaviti komsije i drugove sa pecanja Cana Subotica i onog Rotsilda...:haha::haha::haha:
 
Salu na stranu.Temperature su nenormalno visoke,padavina nema.Malina je pocela da cveta.Ako se ovo vreme nastavi sa visokim temperaturama i bez kise nema od prinosa nista.Ima da zvrje prazne hladnjace posto su i Bosanci u istom sosu.
 
Salu na stranu.Temperature su nenormalno visoke,padavina nema.Malina je pocela da cveta.Ako se ovo vreme nastavi sa visokim temperaturama i bez kise nema od prinosa nista.Ima da zvrje prazne hladnjace posto su i Bosanci u istom sosu.
Sto kazi u mom selu,kad nema kise,dobar je i grad.....U Arilju grad trenutno regulise problem sa hiperprodukcijom....
 
@Ariljac80

Dole kod vas ostace nekoliko hiljada tona neprodate maline... Sto ce svakako uticati i na predstojecu sezonu... Teska situacija, veliki problemi...
 
jefto,srn1n,majstor gera,ariljac.....i drigi (nek mi izvine sto ih ne pomenuh) Pitanje:?

Znamo u kakvom su nam malijaci...u svvim krajevima...! Daaaa li je uzrok samo proslogodisnja susa + ??? neadekvatne agro-mere posle berbe ..? (da ih ne nabrajamo) bar mi to dobro znamo koliko ih ima( agro-mera).

Al ja se zanosim mislju ..sve gore nabrojano je uzrok ...Ali naj veci uzrok je po meni...Veoma TOPAL Januar i deo Februara ...krenula vegetacija raaaanooo...zatim nastupa ,veoma hladan Mart i veci deo Aprila ....Vegetacija krenula rano zatim tinja...broji dane,,,i posto je izbrojala dane ,sad nam se desava ovo sa ranijem cvetanjem ...bez izraslig bocnih grana i lisne mase... KOLIKO ova moja konstatacija ..drzi vodu..?? Pozzzzzzzzz!

Moderaciju molim da mi oproste ...znam da nije ovo tema.....? Al zbog nabrojanih ...znalaca ,ja postavi pitanje bas ovde.HVALA.
 
Sve loše što je moglo da je zadesi prošle godine - desilo se: izmrzavanje, sneg u aprilu, velika suša. Puno malinjaka ima problem sa didimelom zbog loše zaštite, zato su sada rodne grane kraće. Ako se ove godine bude štedelo na đubrenju i zaštiti situacija će biti još gora sledeće godine. Kakva je prognoza za ovu godinu, ko ne bude imao zalivanje imaće velikih problema.
 
@ Pole

Kod nas veceras konacno kisa,posle ko zna koliko vremena.
Da slazem se da je izbrojala dane od kretanja vegetacije do cvetanja i da je to verovatno glavni uzrok sto se nije rasirila kao ranijih godina.Ali mislim da su i proslogodisnje visoke temp. i susan period uzrokovale i slabu pripremljenost pupoljaka za ovu godinu.Cini mi se da pupoljci nisu bili "puni" kao sto je to normalno.Ja sam cesto imao situaciju da iz jednog pupoljka izadju dve sasvim dobro razvijene grane i donesu rod kao da su izasle iz dva pupoljka.Ove godine toga nema na taj nacin.I tamo gde su krenule dve grane iz jednog pupoljka (veoma retko gde) jedna je grana zakrzljala.

- - - - - - - - - -

Sve loše što je moglo da je zadesi prošle godine - desilo se: izmrzavanje, sneg u aprilu, velika suša. Puno malinjaka ima problem sa didimelom zbog loše zaštite, zato su sada rodne grane kraće. Ako se ove godine bude štedelo na đubrenju i zaštiti situacija će biti još gora sledeće godine. Kakva je prognoza za ovu godinu, ko ne bude imao zalivanje imaće velikih problema.



Sve se slazem.Ali ni zalivanje kap po kap nije svemoguce.Ako su temp. previsoke,ona staje sa rastom i razvojem bez obzira na zalivanje.Cini mi se da je bolji sistem vestacke kise i da se pusti negde pred zoru kad su velike vrucine,ali veoma retko ko to ima.
 
Pa eto, bar nece biti hiperprodukcije, nek i hladnjacari odahnu malo, da se ne sekiraju kud ce i kako ce sa tolikim rodom, pa da im to ostane do sledece berbe , da ljudi ne gube vise na malini ko sto kaze PP
 
Zivelo se lepo od maline, kupovali su se stanovi po BGu, skolovala deca na privatnim fakultetima, vozila se skupocena vozila, nabavila skupocena mehanizacija... Svemu tome je dosao kraj... Svi su postali nerealni i hladnjace i proizvodjaci, sada ce svi morati da pristanu da rade jedno vreme samo za pozitivnu nulu do dolaska nekih boljih vremena koja ce sigurno doci, pa ko izdrzi...

U fukare oci od splacine..........sram te bilo zbog ovog posta.....sramoto jedna.....skupocena mehanizacija???jel nemam pravo da kupim nov traktor, nego da vozim onaj sto mi je djed kupio 70-ih....ili to samo ima pravo DELTA AGRAR i njemu slicni......necemo o tome koliko kosta jedan mini vocarski traktor a koliko one azdaje sto kupuju pojedini vojvodjani...stan u Bg?i to nemam pravo postenim radom da priustim sebi....ili to samo mogu mesetari, prevaranti,spekulanti,krimosi.....dete nemam pravo da skolujem na privatnom faksu, ja, seljak?cija to deca upisuju privatni faks i kako su zaradjene te pare........neverovatno koja si beda od coveka....mozes da crknes od muke,docice opet nasih pet minuta........
 
Zivelo se lepo od maline, kupovali su se stanovi po BGu, skolovala deca na privatnim fakultetima, vozila se skupocena vozila, nabavila skupocena mehanizacija... Svemu tome je dosao kraj... Svi su postali nerealni i hladnjace i proizvodjaci, sada ce svi morati da pristanu da rade jedno vreme samo za pozitivnu nulu do dolaska nekih boljih vremena koja ce sigurno doci, pa ko izdrzi...
Ja sam se sklonio sa foruma jer vecina stvari o kojima se ovde pise nemaju svrhu ali na ovo moram da odgovorim. Doticni balansero koji ovde prosipa pamet vec par godina ismeva sve vas svojim sarkazmima obecava kule i gradove ga je sad bad preterao. Taj coban uz aminovanje ovih kretena od admina moze ovde da zajebava sve vas a vi mu i dalje odgovarate i komunicirate sa doticnim kretenom. Treba lepo da osnujete sami svoj forum ili nadjete nacin da ovog idiota i kretene admine sklonite iz price i imate forum gde cete moci vi kao proizvodjaci bez ovakvih provokacija da se ispomazete i ucite. Idiotu da porucim da nije bas toliko pametan koliko misli ,a kretenima sa admin zvanjem da malo pomere **greška i ovakve vrste provokacija sankcionisu jer i oni su valjda neki jebeni proizvodjaci ili mozda vise i nisu pa se mozda nalaze prozvanim. Ili ako je ovde moguce napisati bilo sta evo idiote sto poznajes prilike pozdravi kretene admine pa se zajedno nosite u pm. Proizvodjaci sve najbolje i dignite malo glas protiv ove bagre nemojte da im dozvoljavate ovako da vas prozivaju. A posto cu biti banovan za sta me bole bas da dodam da vece kretwne od admina nisam imao zadovoljstvo da upoznam

- - - - - - - - - -

Neka fala, volEm kad me grane šibaju po glavi dok se ferdžom provlačim ispod njih.
Ono jeste da ne mogu da kuckam po netu (a i ne može to na telefonu, grubi prsti, seljački, ogrubeli od makaza, od volana, kojekakve gvožđurije) ali ne nedostajem vam (ni vi meni, ajd da budem iskren)

Jedino da počnem da kmečim da mi država nekako podigne cenu šljive, možda bi onda i moglo, a?

Hahaha jos jedan balansero. Pa vi ih ovde imate na izvoz.
 
Poslednja izmena od urednika:
@tandir

Postovani, vase reci govore najbolje o Vama ja necu napisati nijednu losu rec. Razumem vasu frustriranost. Ja nisam mislio da nemate prava na sve stvari koje sam naveo ali sam zeleo da naglasim da je se jedno vreme jako lepo zaradjivalo i da je zbog toga doslo do hiperprodukcije.

- - - - - - - - - -

@MalinaArilje

Frustrirani ste, zasto? Jer mozda zbog toga sto ima dosta maline neprodate ??? Ja nikoga ne prozivam samo kazem da je bilo i previse lepo jedno vreme a kako to uvek biva dosla su i neka druga vremena. Vas kraj je najvise platio malinu zato sada imate i najvece probleme. Docice i bolja vremena.

- - - - - - - - - -

Istina izgleda najvise boli. Ja sam upozoravao sta ce se desiti i nudio resenja... Bio sam x puta ismevan... Sada kada je istina izasla na videlo , nije je lako prihvatiti...
 
@PP

Kakva crna hiperprodukcija.Povrsine rastu,a maline sve manje...Poljska proizvodi duplo vise od nas.A ove godine ce verovatno biti troduplo_O hiperprodukciji mogu da pricaju samo totalni diletanti,neznalice.....
 
Nazad
Vrh