Plasman i cena maline u 2018 godini

@jevto

To sto neko dolazi iz inostranstva ne znaci da je manifestacija ozbiljna. Ja sam vam poslao slike gde sam bio i gde su bili svi glavni top igraci u bransi. Shvatite, jako je tesko napraviti izlozbu , sajam, manifestaciju i ocekivati da tu odmah dodju znacajni ljudi. Potrebno je puno rada i truda, da se stvori neko ime, da ljudi prepoznaju nesto znacajno pa tek onda da tu pocnu dolaziti ljudi koji su kljucni u donosenju odluka u procesu nabavke. Pre par godina dolazio tako jedan Austrijanac u Srbiju, cak su se potpisivali i neki ugovori i na kraju to sve propalo, jer nije samo da je austrijanac bio lazan vec i za pomenutu firmu niko nikad nije cuo. To je samo primer da bez obzira koliko nesto bilo ispraceno u medijima i medijski podrzano ne znaci da je to dobro i da ce doneti neki rezultat. Imam dovoljno iskustva i znam gde i kada treba, kada moram da se pojavim. Ostalo, samo ako mi se ucini da moze biti zanimljivo ili kada imam malo vise slobodnog vremena pa hocu da iskoristim....

Evo sta sam napisao u vezi te manifestacije...

Obzirom da sam imao slobodnog vremena zasto da ne... :)

- - - - - - - - - -

Od sedenja kod kuce ionako nikakve koristi nema. Manifestacija je lepo zamisljena ali... Trebaju jos da rade. Dao sam im neke korisne savete nadam se da ce ih uvaziti
 
Forum savetodavaca. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Sta mislite, 10.ti je mart,kakva li ce biti cena kupine cacanke? Da li ce biti scenario od 20din za kg ili ?
 
Danas zvanicno ponuda od hladnjacara, ugovor za ovu sezonu , 125 dinara za vilamet, sa njegovim otkupom na njivi.... odbio sam, cekam dalje

- - - - - - - - - -

A ovi botovi sto nas podavise sa tim da izvoza nema i da se rolend prodaje po 1,5 evra i jos kako dnevno cene padaju, evo im odgovora

29104340_974274632750072_3440641409688797184_n.jpg


epa ako mogu da je izvoze po ovakvoj ceni, bogami ce morati i da je plate malo vise od 125 dinara
 
Danas zvanicno ponuda od hladnjacara, ugovor za ovu sezonu , 125 dinara za vilamet, sa njegovim otkupom na njivi.... odbio sam, cekam dalje

- - - - - - - - - -

A ovi botovi sto nas podavise sa tim da izvoza nema i da se rolend prodaje po 1,5 evra i jos kako dnevno cene padaju, evo im odgovora

29104340_974274632750072_3440641409688797184_n.jpg


epa ako mogu da je izvoze po ovakvoj ceni, bogami ce morati i da je plate malo vise od 125 dinara



A kupina? Zna li se sta?
 
Nisam stigao ovih dana da pisem, krenuli radovi po malinjaku, a takodje setnja do Beograda i nazad oko Iparda stvari se krecu koracima od 7 milja... Jefto je ovde pominjao cenu od Rada od 120 dinara, dekiVR je danas i to na jugu Srbije (gde je obicno najeftinija malina) odbio 125 dinara za vilamet, stvari idu onako kako sam vec pisao prema 165 dinara ako se ujedinimo u jedno udruzenje Malinari Srbije (ne bih da ponavljam)Kad se pogleda ovaj racun sa carine jasno je da cena nece biti kako Rade kaze (120 dinara) i ostali veliki hladnjacari.... cena moze i da predje moje pretpostavke i predvidjanja.... ali samo ako se uduruzimo pre berbe...

Poruka maskiranom Zorou, bivsem Koojicu, sadasnjem Zastitnikupravagradjana... ovde nije tema o kupini ovde se pise o malini! Zato te molim da o toj temi pricas tamo gde joj je mesto...i prestanes da nas trolujes... idi tamo gde ti je tema.. rekao si vec da te malina ne interesuje jer imas vise hektara kupine i jabuke....
 
Malina upravlja svim vocem u srbiji,pa i drzavom upravlja,ti kao iskusan dobronameran vocar bi trebalo da znas da je malina nesto vise od obicnog jagodicastog ploda. Ona pokrece mnoge poslove,firme pa i delimicno odredjuje cene svega.

Napominjem da cena maline moze biti i 90 a i 200,potrudite se da ne bude 90 vec 200
Ne radijte se prerano
Ne znace u martu ni pecati ti beli papiri nista.

Ujedinite se. Sto pre.

Nauci sta je posten radnik a sta troler vec jednom.
 
Oladi bre malo, Zoro, Koojicu, Zastitnikugrdjana... ili kako se vec zoves.... opusti se... cena nece biti tako niska kako davis ni za kupinu ni za malinu... nov si u ovom forumu i tolujes bez -veze...bacas se cenama levo desno a imas tolike hektare kupine i jabuke (i prsces bakrom u januaru).. neozbiljan si za ove "prvoborce " sa foruma... veruj mi izgledas smesno... uci malo sa ovog foruma pa nam se vrati ponovo sa srazmernim pisanjem... ovde su ozbilni igraci....
 
Ti jesi prvoborac. Ovo nije vreme prvoboraca vec 2018.,vreme novih generacija,novih ideja,novih tehnologija. Sve se osavremenilo. Ubrzalo,unapredilo. Vreme prvoboraca je proslo. Pomirite se s tom cinjenicom sto pre.

Vreme kad se zivelo od 10 ari maline lepo zivelo je zavrseno. Vreme kad je od ha maline svako drugo domacinstvo imalo hladnjacu,stan u Bg i punu slamaricu je proslost.

Dolaze nova vremena,ne tako laka,vremena u kojima posten radnik nece moci da pliva medju novim generacijama secikesa i pirana.


E sad vi,stare i iskusne generacije,pogledajte kakvu srbiju ostavljate u nasledje svojoj deci? Da li i dalje smatrate da ste sposobni i da imate vise ikakva prava? Nemate.

Zahvaljujuci Vama,Vama Iskusnim generacijama,ostavili ste da Nas vode nove mlade generacije poput ekipe iz snsa? Dokle ce nas dovesti?

Sad markane moj,okani se Zoroa i bakarnih vodica vec pogledaj sta se desava oko Vas starih iskusnih generacija i kuda vodi ovaj voz sa lokomotivom koju ste vi pustili u pogon.

Okani se tvoje demagogije i opste poznatih forumskih hvalospeva kako ste Vi pametni,mudri,uspesni,lazni moralisti itd,jer da jeste,ne bi sad svaka kuca koja proizvodi malinu,mleko,krompir,itd itd plakali nad svojom sadasnjoscu i jos gorom i neizvesnijom buducnoscu okovanu lopovima,secikesama i parazitima.


Prst na celo markic i zapitaj se,da li sam ja u pravu ili ti kao predstavnik Prvoboraca koji su se izborili za naftu od 160din,kupinu 20,sljivu 10,mleko 25din ,najskuplju struju u regionu i tako redom?
Nadam se da Vi kao prvoborci imate stofa makar da priznate ovo sebi.
 
Nazad
Vrh