Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Privatne poruke za određene članove na sistem privatnih poruka, ovo je tema o cenama malina.
 
U Valjevskom kraju jos uvek nema cene. Ja predao prvo branje 30kg. Osecaj mi govori da ce biti kilava cena.
 
I ja sam danas dobio informaciju da se ceka sta ce kupci ponuditi,a oni opet cekaju da procene rod i da nece biti cudno ako u Macvi prodje pola berbe bez cene
 
danas sam bio u jednu hladnjaču,i čovek mi kaze da je u kragujevac odrzan sastanak hladnjačara i da su iz le,išli ljudi na dogovor,ali za cenu kad sam pitao kao 110din al mutavički mi reče i kao ma mnogo se malina zasadila.izgleda da će teško orgijanje da bude.toliko o patriotizmu.budite jaki i izdrzite.
 
Ekoloska 20 procenata skuplja, od nasih hladnjaca kupuje nju Trgokomerc, Razbojna, a avi iz Kursumlije sto kupuju od Batocana , placaju svake godine poslednju cenu, na primer ako je na kraju 250, oni po toj isplate sve,, al malina mora da bude bez hemije i bez vestackog djubra. Ja danas brao u Brdjane , a lepenac tek za 10ak dana.
 
Mačvanski okrug - cena već pomenutih 130 din/kg.
Ova cena ne iznenađuje, stvarno maline ima dosta posađeno. Ko je nije imao, posadio je. Ko je ima od ranije, proširio do maksimuma da nema dalje. Osnovno pravilo u ekonomskoj teoriji: veća ponuda - manja cena. Ovo je samo potvrda u praksi.
 
Strela hladnjaca u Leskovcu,i dalje bez istaknute cene otkupno mesto u Lebanu bez cene kazu da je jos neizvesno.
 
Rekli su da danas imaju sastanak hladnjacari sa juga pa ce da se dogovaraju, ali ce ista slikа da bude kao u ostalim mestima

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Jel moguce da na otkupnom mestu nema nikakva cena?Po zakonu mora da bude oglasena bilo koja cena,pa makar ona bila i 1 dinar

Kod nas je sve moguce, prosle godine je jedna hladnjaca celu sezonu radila bez istaknute cene. Kod mene se prica o ceni od 130-140 ima i tako istaknutih ali koliko znam nikome jos nije nista isplaceno ni po toj ni po nekoj drugoj.
 
Ja veceras kada sam oterao, pitam za cenu kada ce konacno biti izbacena, kaze decko, do kraja sledece nedelje mora biti istaknuta cena po uredbi ministarstva, e sad, pretpostavljam da ce biti tu negde oko 130 akontna

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh