Plasman i cena mailine u 2023

Hunter99

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2016
Poruka
633
Lokacija
Nova Varos
Rekoh sebi, ajde da vidimo sta se desava oko maline na forumu, posto se svasta prica, pise itd.
 
U Arilju se prica da ce poceti sa 200 din.U svakom slucaju,losa kondicija zasada,grad i slicne stvari mogu nivelisati cenu.Dzaba ariljskim hladnjacarima sto su uvezli silu maline preko male hladnjace u Vlasotincu,ima nesto drugo sto nivelise cenu....

Послато са SM-S906B помоћу Тапатока
 
Kod nas je uvek bilo, kako pocne tako i zavrsi, 10 do 15+ din bude obicno i to je to.
Ako pocne sa 200 nece biti dobro.
A sta je s pricom od 150,00.
 
Kod nas je početna cena obično značajno niža u odnosu na krajnju, ako izuzmemo prethodnu godinu.

Pa svašta šuškaju i huškaju po fejsbuk grupama, ne kažem da to nema veze sa realnom situacijom, samo svi ti tekstovi i članci odišu tolikom polupismenošću da ih treba potpuno bojkotovati.

Doduše, malo se stišala situacija oko cene, čak i ovi kapitalisti i marketinški vunderkingovi iz Vremejezamalinu su oladili sa preporukama, verovatno su skontali da će nam pre biti potrebna Nojeva barka no još jedan preparat koji će pospešiti širenje ćelijskog zida ili šta ne...

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Kod mene nece berba sigurnih 15 dana aki verovatno 20.
Pre nedelju dana krenula da cveta, sada je mozda 60% otvoreno ima nizih stavljika na njima vec ima ploda ali toga ima u manjoj meri.
A za cenu niko nista ne prica

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kupuje li se malina iz Ukrajne????

Послато са SM-S906B помоћу Тапатока
 
Sta ce nam srpska malina dok je poljske i ukrajinske......

Послато са SM-S906B помоћу Тапатока
 
Ovo je od rpe 2 noći, 95% cvetova otvoreno.
19c640a115fc35ce6477a2e8d417eceb.jpg
e430bdeb906ebcf646f881b7ce98901c.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Tako nekako,kako se prodavala roba,tako se popunjali sa uvoznom,pa kazu ne ide malina pune nam hladnjace.Sa srpskom malinom su pune samo male hladnjace

Послато са SM-S906B помоћу Тапатока
 
Tako nekako,kako se prodavala roba,tako se popunjali sa uvoznom,pa kazu ne ide malina pune nam hladnjace.Sa srpskom malinom su pune samo male hladnjace

Послато са SM-S906B помоћу Тапатока
Kao i sve ostalo. Kakav interes ima ova (kako sad nazvati) ajd ekipa drzavna, od nasih proizvodjaca bilo cega. Sta imaju od tvog mleka, mesa, voca itd., jer u uvozu po 1 dinar po kilu bilo cega da se ugrade = milioni. Sta ima od nas, vas, bilo koga ko sta
proizvodi u poljoprivredi.
Kazu hteli ste slobodno trziste, kapitalizam itd, nema vise planske proizvodnje kao u komunizmu...
Nek mi neko , ali realno objasni sta je u ovom sistemu slobodno. Bar za malinu znamo da par firmi bliskoj vlasti ima dozvolu za izvoz. A mnoooogo ih otkupljuje i ledi, pa ih ovi sa dozvolom JEBU KAKO ONI HOCE, a sve preko ledja proizvodjaca. Pa sta je tu slobodno trziste, nit smo u komunizmu nit u kapitalizmu, nego... k...cu, jedna opsta sprdnja od drzave i od drustva.
Tako u svim segmentima poljoprivrede!!!
 
Sa ove teme, a i sa foruma sam pobegao pre par godina zbog poznavaoca prilika, koji je totalno uništio teme vezane za malinu.
Sada vidim da ga više nema, i da su ostali samo proizvođači maline na temi.
Sezona ne obećava puno pre svega zbog očajnih vremenskih prilika, a i zbog cene koja se najavljuje.
Konkretno hladnjačar kome predajem robu već nekoliko godina, mi je pre par dana rekao da cena konvencionalne maline neće preći 200 dinara.
Voleo BiH da napišete informacije koje posedujete iz Vaših krajeva.
Pozdrav i svako dobro!
 
Ako se nastave ove kise i ako malina bude mokra i budjava i 200 ce biti premija.Moje misljenje je da ce poceti sa 200 i zavrsiti sa 270-300 ako se poprave vremenake prilike

Послато са SM-S906B помоћу Тапатока
 
Pa sad oko cene videcemo. Meni moj hladnjacar kaze od 300-350. Jedino ovo sto kaze Ariljac ako bude mokra i budjava moze jos oboriti cenu.
Ja sam na 1000 MNV pa dok ja pocnem znace se nesto.
 
Ako je u Sapcu pocela sa 200,ocekujem da ce u Arilju poceti sa 150-170
5d0526cbc11cefaa0905d14298fc20b4.jpg


Послато са SM-S906B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh