Pioneer hibridi

Danas mi javili da P9486 nema sa sonidom,pa sam uzeo netretirano. Nisam ga samo razumeo da li se razgrabilo ili uopste nema tretirano.
 
Kod nas prva grupa od Pijonira svi hibridi razgrabljeni osimPo412, nisam ga imao, jel je sa razlogom ostao zadnji ili je nesto drugo po sredi.Sejao bih ga sta mislite, jer imao neko ? Potrebna su iskustva jer se samo jednom seje godisnje kukuruz:sta:
 
Kod nas prva grupa od Pijonira svi hibridi razgrabljeni osimPo412, nisam ga imao, jel je sa razlogom ostao zadnji ili je nesto drugo po sredi.Sejao bih ga sta mislite, jer imao neko ? Potrebna su iskustva jer se samo jednom seje godisnje kukuruz:sta:

Dobar hibrid ja sam ga imao. Moja preopruka za njega. Verovato je ostao jer je jedan od skupljih hibrida.
 
Kod nas u sremu prosle godine bio dobar. Slika od 24.08 P0412

b52xvl.jpg
 
Ja sam ga imao prosle godine uzeo samo za probu a izvadio stvar u susi sa 9t/ha ali na dobroj zemlji u blizini Morave to mu je bila olaksavajuca okolnost. Ove godine cu ga probati i na smolnici. A verovatno ga je najvise ostalo jer je on najkasniji iz prve grupe i mnogi ga preporucuju za silazu zbog malo vislje biljke.
 
Meni stigli hibridi kukuruza 0725,0837,0423,još čekam 1114 i to je to za ovu godinu.
 
Na jednoj parceli gdje bi išla pšenica na jesen išao bih P9241 Fao 320.Ima li ko iskustva o njemu.Do sad sam sijao n-01 y-12 V54 i ostale ali ovaj nisam nikad.Prvo sam mislio P 9911 ai bojim se da nije previše kasni radi pšenice.to planiram u zrnu skuidati.Koji od ova dva izabrati?
 
Nazad
Vrh