Pioneer hibridi

Pojeftinili ? Jesi siguran ? Govorim o novim hibridima , oni su jedino i bitni , jer sami kažu da su bolji od starih , i za AQMAX , kažu da su 5% bolji . Jesu li oni pojeftinili ?
 
Da li neko ima iskustvo sa setvom A79 na lakšem peskovitom zemljištu? Ako bih ga posejao npr. do 10. aprila ili oko 1.aprila, kada će otprilike nalivati zrno??? Ima 1 kj peskovitog zemljišta, a suncokret ne bih sejao jer pored ima dosta voćnjaka i vinograda pa vrapci naprave štetu, pšenicu ne sejem, a prethodnih godina tu je često bio pasulj sasvim zadovoljavajuć.
 
Stigao i 9911. Na njemu nema broj prepakivanja. Cenu za sve hibride sam dobio onu cenu za jul da platim u oktobru...
 
slike.php
[/URL][/IMG]

evo cene u Bavanistu sa pdv-om. Ima uglavnom sve hibride. kaze da na vece kolicine moze i niza cena.
 
Da li je neko sejao pionirovo seme belog kukuruza,i ako je sejao kako se pokazao?
Sejem ga vec vise godina, ali vise necu sejati beli uopste. Glavni razlog je slabo interesovanje otkupljivaca i stalno ganjanje oko cene. Cena mu je nekad i 30%visa od zutog, a kad ga ima puno nemozes ga prodati ni po ceni zutog jer niko nece da ga otkupljuje posto nije za koncentrate, samo zato sto svojom bojom kvari smesu.U dobrim godinama je ekstra rame uz rame sa zutim rekorderima. Prosle godine je bilo dosta jalovog. Glavni razlog je sto je on FAO 700 i vreme oprasivanja mu je taman bilo kada su bile one naj vece vrucine i susa. Imam jos dve vrece proslogodisnjeg to cu posejati i to ce pojesti moja stoka i fajront.
 
Nazad
Vrh