Pioneer hibridi

moj rodjak ga je sejao, na slatinastoj zemlji 3-4 klase rodio je oko 3 t/kj, sa 150 kj ureje, kaze da je prezadovoljan izgledom i prinosom za ovu godinu inace prinosi ove godine ovde su bili od 1 - 4 t/kj
 
9911 smo sejali dve godine ali mislim da ga više nećemo sejati.Razlog ,hibrid je jako visok ,teže otpušta vlagu ,teško se kruni ...Može lepo da rodi ,ali kada se sve sabere i oduzme ,mislimo da ima boljih hibrida.
 
kiraj, ako mislite da od Pionirovih hibrida ima boljih od 9911 napisite, ja isto ne volim jako visoka stabla.Ja jos nisam odlucio sta cu sejati od Pioneer-a, pa su iskustva dobrodosla, i ako je zemlja drugacija.Problem je sto je kod mene Pioneer jako slabo zastupljen pa tesko dolazim do informacija, a ne mogu da posejem sve hibride u jednoj godini.
 
Koji hibrid biste preporucili za branje u klipu? Kapiram da izbor spada na P0725, P0837 ili P0865..? Da li neko ima iskustva sa nekim od ovih hibrida? Da napomenem da bi isli na prilicno redji sklop od preporucenog.:osmeh:


A evo i svezeg cenovnika!

cene-pioneer-semena-kukuruza.png
 
Imao sam ja P0725 i jedan deo sam brao beracem i nisam bas zadovoljan kako se bere,bas se prljavo brao i kasnije tesko cistio.Drugi deo sam skidao kombajnom i imao je dobar prinos

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
p 0725 je kod nas rekorder ali niposto ispod preporucenih granica gustine setve.. nece nista bolje biti ako ide redje samo moze biti losiji prinos. nije to dzabe napisano.
 
Probaću da nabavim P0423 kažu poboljšani F38 uz provereni P0725 probao bih još i P0704
 
Stabljika bude jaka ako hoces da se ne kruni klip. Sve to muci berac i sve se vise haba. Generalno to nisu hibridi za branje u klipu. NS/ZP mogu da cekaju potpuno suvi i nece se kruniti ili vrlo malo ce se kruniti.

Pisite ponude koje imate za seme. Da uporedimo, i da nadjemo najpovoljniju ponudu.
 
Nazad
Vrh