Pioneer hibridi

Pa i nisu kod vas bili baš stresni uslovi ove godine. Danas čitam u novinama , opština Srbac za jun i jul imala 23% padavina od višegodišnjeg prosjeka , to su stresni uslovi.
nisu stresni uslovi 30-tak dana bez kise i dnevne tempetature oko 35 stepeni????.......uvek ima i gore.......sever Banata isto vapi za kisom
a sto se nacina obrade tice ja sam odlucio da tako radim pa makar se ljudi smejali illi sprdali.....
 
Kod nas neka bedna kisa od 5-6 litara je bila krajem juna i od tad ni prasinu nije ugasila. Pionir imam na 90% povrsina i tacno je da svaki struk ima klip ali prinos ce biti beda. Izgoreo do klipa ako negde bude 4 tone po hektaru radovacu se.
 
0725
2who3dj.jpg

T56
14y4v49.jpg

i novi 0865 uzet kao zamena za 1114 - strasan hibrid
r9j293.jpg

2eamc76.jpg
 
Ovaj 0725 izgleda dobro kod svih koji su ga sejali. Kod mene je posejan veoma kasno (u to vreme se seje FAO 200 i 300 grupa) ali odlicno podnosi ove vrucine. Sklop je losiji zbog lose sejalice i nije dobio nista djubriva, no opet je odlican. Sad mu moram dati 400kg KANa i posle samo da je kise. Mislio sam da nece biti nista od njega, ali kad sam ga obisao nakon prskanja i prehrane preko lista, iznenadio sam se kako izgleda. Ipak je to Pioneer:ppozdrav:.
 
Kad si ga sijao kad je sad tek za prihranu
E tacan datum bas ne znam. Uglavnom pocetkom Juna. Moze da se prehrani jedino sa kolicima. To je sve uradjeno takoreci nakaradno. U zemlji nije bilo dovoljno vlage pa je nicanje bilo nejednako, sejac zezao pa je losiji sklop, dobio malo kise... Jedino je tretman protiv korova uradjen kako treba tako da je ostala samo po koja travka. Tata je digao ruke od njega, ali ja nisam. Kako je bilo viska hemije i prehrane preko lista ja odem i poprskam ga. Nisam imao vremena da ga obidjem jer sam bio rastrkan na drugim stranama i sad kad sam ga video iznenadio sam se. Nije uopste los. Ima u polju i mnogo gorih iako su ranije i u boljim uslovima posejani.
 
Jako rani hibrid(aqua max) a daće ove godine bolji rod nego oni iz fao 600,kod njega je prošlo sve ok i oplodnja i nalivanje ,kao da nije iz ovogodišnje priče...
Bojčetić na koliko cm si ga posejo?
Slavko91 gde si uspeo da nabaviš 0865 rečeno mi je da ga ove godine još neće biti u prodaji?
 
Jako rani hibrid(aqua max) a daće ove godine bolji rod nego oni iz fao 600,kod njega je prošlo sve ok i oplodnja i nalivanje ,kao da nije iz ovogodišnje priče...
Bojčetić na koliko cm si ga posejo?
Slavko91 gde si uspeo da nabaviš 0865 rečeno mi je da ga ove godine još neće biti u prodaji?
U Mat-Agru, hteo sam i novog P1535 , al njega nije bilo. 0865 stvarno izgleda vrhunski, lisnat, onizi hibrid, na 22 cm sejan 15. aprila, dobro je podneo ove ekstremene uslove, imam ga na nekih 12 j.
 
Baš taj 0216 kod mene najgore podnio sušu . Stavio sam ga u najgore na brijeg , samo svaki treći ima klip ostali krezavi . Katastrofa , oplodnja na vrućini najgora . Tačno liči kaona slikama kolege mirmag , isto ima po dva "klipa "iz jednog mjesta . Eto kod mene je najgori na suši , jedino što je zelen al klipovi nula , a vidimo kod kolege dobar ??
 
Nazad
Vrh