Pioneer hibridi

Dajte preporuku nekog pionirovog hibrida koji će ići na I klasu zemlje,dobro nađubrenu jesenas,biće dobro nađubreno i u proleće.Nešto po iskustvu za skidanje u zrnu ,a da ga nije crvenilo razbijalo do sada.Samo onako nešto iskreno iz vaših iskustava.Sve dolazi u obzir osim P9911 jer sam taj već naručio.
 
Moj izbor za ovu godinu je P0725 i P0216. Prošle godine je P0725 kod mene bio najbolji hibrid,sa zdravim klipom!
 
2013 i 2014 je bio odličan. 2012 kad je bila ona velika suša nisam ga imao. Kod mene od Pionira dve godine za redom je najbolji, mada na mojim ogledima sad već prošle godine 0216;0412,;9911 su bili odmah za njim, dok su ostali stariji pionirovi hibridi dosta zaostali za navedenom četvorkom
 
Ja sam rekao da je P0725 hibrid koji treba sejati jos pre 2 godine kada sam video kakav je kukuruz...Sad vec to zna vise njih posto se dokazao i kod drugih.Polutvrdunac je,dobar za berac,klipove drzi dugo gore,uz stabljiku.Lako se bere,ima dobru oplodnju i visoku apsolutnu masu zrna,takodje i randman zrna odlican.Mnogi mi kazu da je P1114 u susi neprikosnoven Pionir iz kasnijih FAO grupa,ali ja tvrdim da je i P0725 izuzetno dobar ako ne i bolji.2013-te je bacio preko 7 tona po k.j godina je bila vise susna nego vlazna a prosle mislim da je isao i preko 8t,100-200 kg gore-dole
 
Gledam onu tanku knjizicu sa hibridima pionira, posto veliki katalog nisam dobio, vidim da su napisali za 1114 da je fao 670 a bio je 660, takodje v74 vise nije fao 520 nego je sad fao 500 grupa. Ima sigurno jos neka ovakva promena
 
P9025 (FAO 310) 25000=32 Eura
P9549 (FAO 360) 25000=32 Eura
F73 (FAO 410) 25000=32 Eura
za narudzbe 10 vreca cena 29 eura Fco kupac
seme original iz Madjarske ovogodisnje !!! nije predeklarisano od prosle godine !!!
 
Ja sam rekao da je P0725 hibrid koji treba sejati jos pre 2 godine kada sam video kakav je kukuruz...Sad vec to zna vise njih posto se dokazao i kod drugih.Polutvrdunac je,dobar za berac,klipove drzi dugo gore,uz stabljiku.Lako se bere,ima dobru oplodnju i visoku apsolutnu masu zrna,takodje i randman zrna odlican.Mnogi mi kazu da je P1114 u susi neprikosnoven Pionir iz kasnijih FAO grupa,ali ja tvrdim da je i P0725 izuzetno dobar ako ne i bolji.2013-te je bacio preko 7 tona po k.j godina je bila vise susna nego vlazna a prosle mislim da je isao i preko 8t,100-200 kg gore-dole
Na koji je razmak sejan?
Jel se krunio pri berbi?
Koji je bolji on ili konsens?
 
Imao sam ja lane 1114, dobar prinos al se i krunio, neznam da li je to njegova osobila ili posledica izuzetno kisnog vremena pred kraj nalivanja zrna, cuo sam da je to dosta uticalo.

Sad neznam sta da uzmem za berbu 1114 ili p0725, cenovno su isti, i na isto rastojanje idu, glavno mi je da se sto manje kruni dok traje berba, posle kad stigne za kombajn, stigao je.

B23, je bio moj favorit za ove slucajeve, al cujem nece ga biti
 
Gledam onu tanku knjizicu sa hibridima pionira, posto veliki katalog nisam dobio, vidim da su napisali za 1114 da je fao 670 a bio je 660, takodje v74 vise nije fao 520 nego je sad fao 500 grupa. Ima sigurno jos neka ovakva promena
Ja opet imam 3 kataloga:osmeh: Da dam prijateljima. Nisam obracao paznju na promenu FAO grupe hibrida.
P0725, kako je tati promoter rekao zamena za B23.
Sinoc sampravio plan sta cu sejati na mojih mucenih 5 hektara:
P9911, P1114, F38 i N01. Sad ako bude nesto ogleda, bice promena spiska hibrida
 
Na koji je razmak sejan?
Jel se krunio pri berbi?
Koji je bolji on ili konsens?
Konsens,debeo,krupan,zrno veliko ali lakse od ovog P0725,koji je manji broj redova,polutvrdunac,moze da se bere sa manjom vlagom a da se ne kruni,do 21-22% Lako se bere i tezak je

- - - - - - - - - -

Imao sam ja lane 1114, dobar prinos al se i krunio, neznam da li je to njegova osobila ili posledica izuzetno kisnog vremena pred kraj nalivanja zrna, cuo sam da je to dosta uticalo.

Sad neznam sta da uzmem za berbu 1114 ili p0725, cenovno su isti, i na isto rastojanje idu, glavno mi je da se sto manje kruni dok traje berba, posle kad stigne za kombajn, stigao je.

B23, je bio moj favorit za ove slucajeve, al cujem nece ga biti
Za berbu bolji mnogo P0725 polutvrdunac,dok je P1114 zuban
 
Nazad
Vrh