Piletina kao hrana za pse i mačke

Ovde u B.Basti kinolozi otpad uzimaju na 2 farme tovnih pilica ali niko to ne melje(doduse ni ne naplacuju). To su uglavnom nogice i glave.Takodje i ribnjaci svoj otpad od filetiranja ribe takodje daju bez naplacivanja(izuzetno je kvalitetan,narocito od pastrmke~pun vitamina B).Ja moju kerusu nem. ovcara hranim sirovom hranom (bez kuvanja)~grkljani,usne skoljke od svinja,slezine i dzigerice.Redovno dajem i kosti (sveze) ali najvise se obraduje PILECIM NOGAMA (da ne poverujes ali je tako ).:ppozdrav:
 
Danas u prodavnici "Agroziv" u Futogu kupili nasoj seterki 10 kg mlevene piletine po 50,0 din. za kg. Piletina je zamrznuta u komadima po 5 kg.
 
Juce pricao s kolegom.Prodaje uredjene glave i nogice po 50 na malo,a 30 na vise.Drzi ih u zamrzivacu.Trenutno ima jos samo 250kg.:osmeh:
 
Da li neko mozda zna neku farmu ili klanicu da nenaplacuju klanicni otpad?Unapred zahvalan,odgovor moze i na PM
 
Bilo je u jednoj klanici,ali nema vise jer se promenio gazda,sada sigurno prave pastetu od toga.Ima sigurno za dz ili neka smesna cena,zato sam i pitao da li mozda neko zna
 
Bilo je u jednoj klanici,ali nema vise jer se promenio gazda,sada sigurno prave pastetu od toga.Ima sigurno za dz ili neka smesna cena,zato sam i pitao da li mozda neko zna

Ja za dž nisam nikada naleteo,svinjska creva,bešike,materice i koje kakve gadosti sa klanice plaćam 30 dinara.Na kožure od svinja nisam naleteo skoro godinu dana jer ih guraju u salame paštete i ostale pikanterije.
 
Ja za dž nisam nikada naleteo,svinjska creva,bešike,materice i koje kakve gadosti sa klanice plaćam 30 dinara.Na kožure od svinja nisam naleteo skoro godinu dana jer ih guraju u salame paštete i ostale pikanterije.
Ima po 25 din pilece glave,bela dzigerica,svinjske usi, ... svinjska koza je 10 din ,
Kod babe nema dzabe,ali zato kod neke mlade mozes da dobijes za dz. :osmeh:
 
Nasao sam piletinu trazim kao lud a u mom selu ima :D kazem ja jutarnja kafa je cudo sa komsinicama ako nekom treba ima po 50 din kilo mlevena covek kaze a i vidi se da je masno da ima dosta mesine u sta sam se i uverio!
 
Kad sam u prilici da biram,izbegavam mlevenu hranu za pse.
Uvek je bolje videti hranu u njenom stvarnom obliku.Mlevenje je samo nacin da se prikrije los kvalitet i uz dodatak vestake boje arome i aditiva stice se utisak da ta "mlevena piletina" nesto vredi ali ako se njome pas hrani duzi vremenski period,primetice se da to nije to.
 
Mladi Coban: ako jos uvek trazis imas u Zablju za 30din/kg, ja uzimam za svoje pse, nije ti tako daleko od Gradista. Pozdrav
 
Ja sam za ove bozicne praznike lagerovao oko 200kg :svinjskih i jagnjecih dzigerica,grkljana,usnjh skoljki,slezina,nesto sirovih kostiju(od slaninara i ovaca za stelju).Sve spakovano u kese u dva zamrzivaca po 400l.To sve radim sa dva drugara,jedan ima nem.ovcara(kao i ja) a ovaj drugi a.staforda +zajednicka kerusa nem.lovnog terijera (pre 4dana uzeli u jednoj odgajivacnici u BG).Drugog februara se dopunjujemo sa pilecim nogicama~covek kolje 2000 tovnih piladi i daje nam nogice gratis,tako da sno mirni bar do maja meseca.Sta sve kerine pojedu... a jos sve to izbace na gu..cu...pa sve to mi moramo da ocistimo i operemo...:haha::haha::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh