Pečenje prasića, hrskava kora.

stavi ruku u visini praseta treba da izdrzis temperaturu 5-8 sek ako je manje od toga jaka vatra,ako mozes da izdrzis vise znaci slaba
 
stavi ruku u visini praseta treba da izdrzis temperaturu 5-8 sek ako je manje od toga jaka vatra,ako mozes da izdrzis vise znaci slaba
Zavisi ko koliko debelu kožu ima na rukama . Šalim se malo ali obzirom da je dama u pitanju mislim da to vreme ipak treba malo skratiti. Ja ne dajem nikakve savete jer nikad nisam ja bio taj majstor koji peče već sam uvek bio onaj spoljni momak koji pomaže majstoru oko svega ali obzirom koliko sam do sada znao ovi saveti iz gornjih postova su sve to potvrdili i jos dodali dosta novih informacija koje zlata vrede. Sad to sve samo treba sprovesti u delo . Nego vi majstori koji ste davali savete šta koristite za loženje:drva ili ćumur? Na Goliji sam video da na jednoj gomili lože cepanice bukve da se upale,ražare i onda ih stave sa strane pod prase ispod butki i plećki kako ste pisali. Na sredini praseta nije bilo uopšte žara, u Bačkoj izlože par korpi šapurika,dobro sabiju taj žar i na tom žaru se ispeče prase. Na vašarima i pečenjarama taj posao radi ćumur u briketu pa zato pitam kako vi radite?
 
Nazad
Vrh