Pečenjara

Može i ovako!

3324bra.jpg

:ppozdrav:
 
zanimljiva tema...ja sam pre tri god kupio mangalo za 2 brava na rasklapanje...sve na srafove...a pekao sam brava na njemu oko30 komada do sada od toga jedno 6-7 puta su bili veci od sto kila komad covek ga je napravio jebacki...zadnji ut 125 kg svinja i 50 ovce i opusteno vrti
 
a
Zoran Kostović je napisao(la):
Jeo sam je do pre 3-4 godine a onda odjednom neće u mene i gotovo_Odoh van teme.Nisam imao prilike da probam iz takve peći, možda bi mi se i povratio apetit. :ppozdrav:
a pod sac?, vrh je, definitivno!, nema smeka ajos ona moca, joooooooj......
Post je spojen: [time]1274143203[/time]
_________________________________________________
alexandart je napisao(la):
zanimljiva tema...ja sam pre tri god kupio mangalo za 2 brava na rasklapanje...sve na srafove...a pekao sam brava na njemu oko30 komada do sada od toga jedno 6-7 puta su bili veci od sto kila komad covek ga je napravio jebacki...zadnji ut 125 kg svinja i 50 ovce i opusteno vrti
okaci neku fotku da vidimo, ako je tako dobra posalji br tel proizvodjaca na pp :cao:
 
imam vizit kartu tog coveka sto mi pravio...on je iz smederevske palanke,izbacicu slike kad budem peko nesto...a videcu i da nadjem tu vizit kartu pa cu poslati ako nadjem
 
@ francuz:
Ako se dvoumis izmedju prave pekare od cigle i mangala mogu ti reci da je pekara prava stvar, jer kada se cigla ugreje peces ravnomerno. Pekara je dosta skuplja od mangala ali je zato prava stvar.... :ppozdrav:
 
francuz tu vizit kartu je ostavio cale negde i bog sveti ne zna gde je....preporucio bi ti da ako peces vise brava napravis mangalo (mozes i sam)...ovde u sumadiji cesto vidjam na vasarima prodaju ljudi ima stvarno dobrih.A sam mozes napraviti za mizeran novac veoma dobro mangalo...Mi sumadinci pecemo ovde velike brave i veruj mi da skoro svi vrte na mangalo :D
 
Mujo Ciganin (VKV vodoinstalater) koristi zupčanike srednje i zadnje glave bicikla. Njih poveže lancem od slavnog bicikla Partizan.
Na ražnju je zupčanik srednje glave bicikla (sa sve pedalom), a na motoru je onaj manji zupčanik (motorče je namešteno na nižu brzinu motora mašine za pranje rublja).

Ukoliko dođe do nestanka električne energije: tada asistent/šegrt (ukoliko primeti ovaj događaj :haha:) počinje da vrti manuelno pedalu do kraja pečenja praseta ili jagnjeta (ili naražnjenog pileta, ćureta, pačeta, guščeta, kunića, kapibare, jazavca i sličnih životinja pogodnih za naražnjivanje i pečenje u domaćinskoj pečenjari).

Hvala majstoru Muji što mi je omogućio da u leto 1994. godine spečalim malko roštiljdžijsko-pečenjarsku PKV kvalifikaciju*.

* Svaki zanat je zlatan.
Da pođemo od mojeg primera: imam sijaset zanata bez diplome.
DOBAR sam radnik: ne serem gde Gazda jede i vežem konja gde mi Gazda kaže.

Đorđe Balašević - Priča o Vasi Ladačkom
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9JfBpbNf0nQ[/youtube]

Mostar Sevdah Reunion & Šaban Bajramović
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N44uj5O6W4Q[/youtube]
 
danas zapoceo pecenjaru kod mene kuci bice sutra i koja slika , slikacu po etapama pa ako kome zatreba da ima sve dokumentovano
 
Nazad
Vrh