Pečenjara

To je bukvalno nosa za kotlic,tamo gore okaci kotlic.
 
Tu sigurno moze da stane kotlic za 12 osoba, eeee....ako vi kuvate u oraniji i veliko drustvo imate (pozovete) to je onda vec druga stvar.:osmeh:
 
evo malo da se osvezi tema :)

http://prntscr.com/5hmwk5

http://prntscr.com/5hmxjh

http://prntscr.com/5hmye5

- - - - - - - - - -

15x096g.jpg
169l01u.jpg
View My Video Ovih dana se malo radilo


a samo bi predlozio,da se ove vile takozvane sto se stavljaju na krajeve,da se za prasice stave unutar praseta,jer se prase skuplja dok se pece pa zna da spadne sa tih vila koje ulaze pozadi u butove i napred na glavu... ja sam isto tako dobio predlog i ispostavilo se da je tacno ;)

i ja obavezno rasecem pozadi butove i napred izmedju vrata i kicme...
 
ifn3ao.jpg
Da malo osvežimo temu za sv.Jovana malo uslužno peko prasiće ali su bili pozamašni ono sa unutrašnje strane 32kg očišćeno a ovo drugo 25kg
 
Pozdrav svima
Napravio sam furunu od samotnih opeka ali imam problem oko samog pecenja. Naime, zalozim je, i to lozim 3-4 sata dok cigla ne po beli, izvadim zar, pustim da se stabilizuje tj ujednaci temperatura koja je u tom trenutku izmedju 400-450 stepeni. Ona polako pada pa kada dodje na 300 ja ubacim prase u plehu prekriveno folijom unutra. Kada temperatura dodje na 250 vadim foliju i ostavljam da se pece. Probao sam vise puta da promenim rezim ali nikako da dobijem hrskavu koricu bakarne boje. Ona ili zagori i ispuca ili dobije neku bledunjavu boju. Neznam gde gresim. Molio bih za pomoc ako neko zna samu proceduru pecenja mesa ili hleba.
 
Probaj umesto folije verujem da je alu folija u pitanju da prase prekriješ sa papirom za pečenje i tek pred kraj da skineš papir ili da kreneš sa manjom temperaturom da pečeš oko 250-300, da li na furuni imaš odušak za ispuštanje viška pare koja se stvara tokom pečenja
 
Pozdrav svima
Napravio sam furunu od samotnih opeka ali imam problem oko samog pecenja. Naime, zalozim je, i to lozim 3-4 sata dok cigla ne po beli, izvadim zar, pustim da se stabilizuje tj ujednaci temperatura koja je u tom trenutku izmedju 400-450 stepeni. Ona polako pada pa kada dodje na 300 ja ubacim prase u plehu prekriveno folijom unutra. Kada temperatura dodje na 250 vadim foliju i ostavljam da se pece. Probao sam vise puta da promenim rezim ali nikako da dobijem hrskavu koricu bakarne boje. Ona ili zagori i ispuca ili dobije neku bledunjavu boju. Neznam gde gresim. Molio bih za pomoc ako neko zna samu proceduru pecenja mesa ili hleba.

Nemoj da pokrivas prase kad ga ubacujes. Ubaci ga otkrivenog, i peci ga tako dokle god ne dodjes do boje koja ti odgovara. Posle nekih 25-30 min, kada prase dobije odgovarajucu boju, pokrij ga obicnim novinama, i peci ga jos 2-2,5 sata.
 
Prvo HVALA na brzim odgovorima.
Visak pare odlazi na prednja vrata koja bas i nedihtuju. Mada mi se svidja ideja oldtajmera to nisam probao. Sve koje sam pitao imaju empirijska iskustva od koliko mogu da drze ruku u furuni pa broje, do ubacivanja papira u sredinu pa ako se zapali onda je prevruca. Meso ispeceno unutra je savrseno, Topi se. Koske nemogu da zadrzim na mesu. Same se odvajaju. Samo mi je ta kozica problem da bi bilo savrseno.
 
pozzz

hajde ti meni sad reci gde se sad tu lozi vatra , kad se pece prase dal se lozi dolje ili gore i zasto sluzi ona rupa u betonu sto si ostavio u furuni
 
Nazad
Vrh