Pasulj

Ivane, molim te postavi za par dana slike tretiranog pasulja da vidimo da li ima toksičnog dejstva. Bilo je rasprave oko Pulsara... Kojom dozom si radio?

Dobit ce on malo po listovima, to je sigurno, al ce i trava i poslije se popravi i dobro.....

druge godine cu sijati suncokret ili neke ratarske kulture, pa pulsar nece smetati.....

Niklo mi sirka, pa sam se bojao da pola doze nece napraviti posao, a dva puta po pola doze nisam htio....

Znam za litra pulsara dode oko 55€, al spreman sam na te troskove, hocu da sve napravim kako treba, na sto mogu utjecati, al ostalo kako bude.....
 
Danasnji obilazak Zuto-zelen sejan 24.04, na nekim mestima jos tek izlazi, kao sto je i mindjusar pisao i ja sam sejao 2-3 km/h nece drugacije.
ee47bd8dd46f1ef458d49dfb86e4abdf.jpg


Послато са ST25i уз помоћ Тапатока
b63c69ce66b58d0745e1e5b9fced1403.jpg
efafedadbbd42bb0bd5d8f0d7ceed157.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam sijao sa fergusonom, u prvoj sa oko 1300-1400 obrtaja, tako najbolje radi.....sijacica olt psk

Vlasto, kako si ti sijao, dobro izgleda
 
ploče 48x5,5 a sorta je slavonski zeleni, dosta krupno sjeme......kako sam prije pisao, probao sam na prazno kod kuće sa pločama 72x4,5mm i ostalo je samo na toj probi, jer nije dobro hvatala zrna, zrna su se međusobno sudarala jer je bilo puno rupa i rupe su bile blizu jedna drugoj, a sjeme duguljasto i taj posao nije valjao, pa sam pročitao uputstvo od sijačice i lijepo piše, za grah se koriste ploče 48x5,5mm, i razmak koji se može postići je 6-14mm......ja sam 0,5ha posijao sa 6,5cm, ostalo na 6cm......
 
A dali su rupe rezane laserom ili izbijane na excentar presi? Kad staviš dve ploče naličjem jednu na drugu,ležu li idealno ili su "tanjiri"?
 
dobro leze, uzete su od firme iz odzaka, dok one od Zivka iz NS, su puno bolje napravljene, njegove imam za suncokret.....
 
6c421113f96b509a64198ba217f26e8b.jpg


fccab85ba3be9eda674f8d4df6544a52.jpg


dd1bc2c8beeafdeee0cfcc0442b0d8be.jpg


Pojavilo se nešto u vidu žutih fleka na pasulju. Da li mi neko može reći čime da prskam i koja je bolest to bolest?
 
Poslednja izmena:
Evo i mog pasulja, sejan 27.4, morali smo ici sa plocama za kukuruz dupli prohod istim redovima da bi postigli sklop, posto nismo imali ploce za pasulj. Otisao je jako duboku (10ak cm), ali je lepo nikao, jos popunjava sklop na par mesta ali smo zadovoljni.
Ima na par mesta po neki zut list, sutra cu uslikati, kada da planiram prvu zastitu protiv bolesti i sa cime?




Pratim stanje svakodnevno, mom neukom oku izgleda dobro za sad, sta kazu strucnjaci?
 
Budem slikao, al slabo trava umire, moram otici danas ili sutra i bolje pogledati, da prskam s necim drugim, ako ovo nije djelovalo.....
 
evo slavonski zeleni, ima trave, negdje je prskano i umire, a negdje još treba prskati, a negdje poslije špartanja će raditi motika.












- - - - - - - - - -









 
LTZ odlican za sada nema potrebe za zastitom dok se ne pojavi koja bolest sto manje tretiranja zdraviji pasulj plus jeftinija proizvodnja....
paradex sacekaj malo mozda je to normalna pojava... nemoj odmax prskanje kao da je ta smesa gratis...
ivan z jesi lli tretirao protiv korova vidim ima neka trava...
 
tretirao sa pulsarom 1l na 1,5 jutara, znači manje od hektra, sa otprilike 280 litara vode.......i vidi problema, sirak slabo ubija.....a poslije sjetve tretirano i sa dual gold 960.....i prije sjetve tretirano sa treflan, 0,5l po ha.....i više jednostavno nisam mogao napraviti.......još ostaje špartač i motika......nema puno 8-10 redi dužine do 100m......

ova repica nije problem, ima par grmova koje mogu i motikom, to je na 0,5ha......druge trave nema......to su 4 njive od 0,5ha i ima jedna od 2 jutra, al nju još nisam slikao.....ona je kasnije posijana
 
Nazad
Vrh