Pasulj

Koliko znam slavol i nitragin nisu slični preparati.Sasvim drugačiju funkciju imaju kod pasulja.Da napomenem da je moje znanje o ovome aman nikakvo pa ako ima neko ko o ovome više zna nek objasni.


n_pasulj.jpg




http://www.slavol.rs/sr/proizvodi/slavol-s/o-slavolu-s


koliko košta ta vrećica od 120g?????

da li kod vas ima TREFLAN za kupiti????
 
Ja nisam nasao Treflan ali ima Trefgal. Sve isto samo radi Galenika Fitofarmacija

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
odlično, koliko košta, može cjena u eurima????

gdje se može kupiti, da mi je blizu, možda u Odžacima????
 
Kupljeno u Meteor komercu, imaju prodavnicu i u Odzacima, Zeleznicka 10. Cena nesto preko 1000 din, znaci ispod 10e.
Samo jedna ispravka, nije Trefgal nego Triflusav (Chemical Agrosava)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
to je sve isto, piše da se može prskati i grah, sa 1l/ha.......pa ću vjerojatno uzeti, jer na jednoj njivi gdje sam sijao soju prošle godine, prskao sam s njim i nije bilo trave, sa pulsarom nije ni trebalo ići.......samo za soju ide u većoj količini 2l/ha.....a sredstvo nije skupo, ako se uspoređuje sa pulsarom, koji je kod nas oko 55€ za litru. ako bude trave, trebat će i korekcija sa pulsarom.......
 
To ne znam. Ja sam ga uzeo za papriku

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
ja danas posijao prvi grah, oko 0,5ha......sa pneumatskom sijačicom i onim novim pločama......i mogu reći da sam zadovoljan za sada, koliko sam kontrolirao, to je sada pravi posao......sijao sam na 70cm x 6,5cm......jel još netko kranuo u sjetvu, vlage u zemlji ima dovoljno, al kišu nenajavljuju još dugo......
 
Pozdrv drugri. Kada kod vas pocinje sejanje pasulja? Kod mene to obicno bude oko prvog maja,da temperature malo porastu i ustale se. Ali nekako mi se cini da je to kasno,pa me interesuje kako je kod vas?
 
@ivanz mozda si u pravu sto se tice setve , vlaga se spustina na 3-4 cm a kise nema u najavi do 07 maja a nema ni nekog zahladjenja u najavi , ko je planirao sa setvom po meni moze da krene .
 
Marčelo, sad za vikend najavljuju zahlađenje ali ne i nešto mnogo padavina, svega par litara. Vrlo lako može biti problem sa vlagom zbog nicanja, pogotovo na lakšim zemljištima.
 
Nazad
Vrh