Pasulj

Mogu se koristiti potpuno isti herbicidi kao i u soji.

Širokolisni kombinacija Basagran+Pirat+Simfoni
Uskolisni Kletoks.
 
fusilade forte za širokolisne.......bazano uskolisni.....
Teško da će fusilade odneti bilo šta širokolisno........ A za Bazano prvi put čujem... Koja mu je aktivna materija? Bentazon?
Mislio sam da idem pivot+harmony za širokolisne i Gallant super za uskolisne, pošto ima dosta sirka a bogami i zubače......
 
Prometrin? Posle nicanja useva? Imam od prošle godine zaostalo pivota i harmony-ja pa bi me to jeftinije izašlo, a sa ovom kombinacijom sam i u soji bio zadovoljan....
 
Dobio sam od koleg 1 kg AGROSTEMIN prasak,kao za folijarno djubrenje. Dali ima neko istkustvo,kako se koristi ? Koliko ide za 100L vode. Dali vredi koristiti?
 
Bentazon je poznat za mnoge useve... samo tim herbicidima tako menjaju imena da ih nemože ni popamtiti..... Bitno je znati aktivnu materiju...
A od fusilade ima i jeftinijih preparata koji su isto toliko efikasni kao fusilade....
 
to neznam koji je još dobar, jer sam do sada koristio samo i isključivo motikan......
 
Motikan je herbicid koji se koristi u Kukuruzu za suzbijanje širokolisnih korova, i ne preporučujem da se koristi u pasulju, osim ako nisi mislio na motiku i kopanje.....
 
Motikan je herbicid koji se koristi u Kukuruzu za suzbijanje širokolisnih korova, i ne preporučujem da se koristi u pasulju, osim ako nisi mislio na motiku i kopanje.....


mislio sam na ovo podebljano.....a kažu da je motika nezamjenjiva do današnjih dana.......:ppozdrav:
 
zbog čega?

nije za velike količine, trebaš puno ljudi, pa ispada skuplje za odraditi.......
 
Postoje korovi koje možeš kopati do mile volje, samo se još bolje razmnožavaju!
 
Док не нађем семе пасуља са именима Luj Viton,Dolce i Gabbana,Koko Šanel...итд. нећу га ни сејати.[/QUOTE

Nict možda je ovaj pasulj jedan od tih što tražiš :sta: , mada kad ga budeš kupovao (za seme) reći će ti da je to bob :sta: :nono:( zato što su sad aktuelni crtaći sunđer bob i majstor bob ) a što reče to je sada in i cool ::super::a i cena je "in" 224 din ali da ga nisam eksperimentalno u bašti posadio i ja bih pomislio da je bob :haha:
xpajxg.jpg

Stavio sam namerno ovaj čep od piva i ovaj šareni da možeš da uporediš :osmeh:
52melz.jpg

Pasulj 100% i to još i puzavac crvencvetko
A ovo je za one koje neznaju bob skroz drukčija biljka
t5q4p1.jpg
 
Ja sam sadio taj "crvencvetko" prošle godine ali osim što je bujan i lepo izgleda cvet nijednu mahunu nisam video.

Silvekin vrt :) dobar sajt ima gospodja.
 
Ja sam moj pasulj danas špartao, zasad dobro izgleda.... još da ga oprskam protiv sirka, i još jedno špartanje da padne, i da se nadamo dobrom rodu!
 
Malo sprdnje jel.... Sad ispade još i kineski, ja kad sam pitao na pijaci jedan prodavac mi rekao grčki bob, drugi kirgistanski, treći makedonski, sad još kineski. Očigledno neka muljavina koja nema ni mamu ni tatu :)
 
Malo sprdnje jel.... Sad ispade još i kineski, ja kad sam pitao na pijaci jedan prodavac mi rekao grčki bob, drugi kirgistanski, treći makedonski, sad još kineski. Očigledno neka muljavina koja nema ni mamu ni tatu :)

NIje sprdnja izgleda da je istina da neostaje nijedna mahuna ,sačekaću još koji dan ali nešto mi baš neizgleda da će ostati:sta:
 
Nazad
Vrh