Pasulj

Hteo sam sutra da prskam pasulj sa bakrom, ali veceras kada sam otisao da ga obidjem, vidim da je izbacio grancicu sa par pupoljaka na 30% povrsine. Cak ima jedno 5% da je poceo i da cveta.
Da li da prskam bakrom ili je vec kasno?
Da li se u ovoj fazi uopste prska necim i kojim preparatom? Hvala
 
Pojavile su mi se neke crne bubice na cvetu. Velicine su buvaca. Zna li neko sta je to i kako to resiti?

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Nista od kise jucer, cini mi se smanjen broj mahuna, vlage nema za nalijevanje zrna, biti ce susna godina a kisu nenajavljuju slijedecih mjesec dana, pred kraj tjedna temperatura do 35.......

Mislim da cu probati uzeti creinu i staviti onaj rasprskivac i tako probati zalivat, samo, voda je iz rijeke, bojim se bolesti zbog toga, sto mislite??
 
I kod mene ove godine veliki deficit vlage, trenutno cveta prija mu vlažnost vazduha i umerena temperatura ali ako nepadne neka ozbiljnija kiša biće loše ::lose::.
 
U nedjelju je palo sigurno 50l....!!!!!!!!

Danas jos mogu reci da je blato u njivi, ova je spasila grah.....uh, lud sam bio vise.....

Vec sam htio odustati i od kombajna.....al i tu radim kako stignem, sve je u pogonu, trebam jos staviti naprijed pick-up, samo ucvrstiti za heder, pa smisljam kako, a pogon je gotov.....i trebam jos dolje kod poklopca ovrsene mase napraviti mali bunker da zrno nesalje gore, pa lopatom tovariti u prikolicu, a za slijedecu godinu rjesiti nesto pametnije....
 
Ja u nedelju nisam dobio ništa kiše ali zato je stigla prošlog utorka 25-30 l , kao da je bio stao jer do tad nisam dobio neku konkretniju kišu , ova godina me veoma podseća na 2011 i ta je bila sušna ali je nekako dolazila kiša u zadnji čas .
 
I kod nas je bio zadnji cas, ali samo 3,5L tako da nema nista od pasulja, a nece biti ni od ostalih kultura.... sve ode u 3 lepe...
 
Pozdrav svima,da li mi neko moze reci kolika ide koncentracija uree za folijarnu prihranu pasulja?Naso sm na netu da pise da ide za mahunjace od 0,3-0,6%.Nzm da li je to dobr konc bojim se da ga ne sprzim.I da li je mozda kasno za prihranu ureom?
 
Nazad
Vrh