Parking servis (doplatna karte, dnevna karta)

Milojevic

Član
Učlanjen(a)
8 Sep 2013
Poruka
309
Lokacija
Mladenovac
Otvaram ovu temu jer na internetu ima mnogo foruma gde se mogu procitati razne informacije,ali i dezinformacije na ovu temu.

Kakva su vam iskustva sa parking servisom sto se tice ovih doplatnih ili dnevnih karti, koje dodju kao zamena za kaznu neplacenja parkinga.
 
Konkretno za Beograd:

U Zelenoj zoni ne postoji mogućnost da platiš parking duže od 3 sata.Po isteku trećeg sata moraš da sačekaš pola sata da ponovo platiš parkiranje,nebitno da li plaćaš porukom ili kupuješ kartu od kontrolora ili u kiosku.
Pretpostavljam da je ovako i u crvenoj i u narandžastoj zoni.
Znam za slučaj da je čovek parkirao u narandžastoj zoni,u kiosku nisu imali karte za tu zonu,on kupio za crvenu (skuplju) zonu i ipak je dobio kaznu.Inače,ne koristi mobilni telefon.
 
Konkretno za Krusevac ne placam uopste parking jer smatram da opstinska vlast nema pravo na to imam preko trideset opomena (uplatnica) i na tome se zavrsava to je cisto vacarenje:haha:
 
Kod nas je drukčije,ako platiš kaznu u roku 7 dana plaćaš 50% iznosa a ako ne platiš nikako platiš je na sledećoj registraciji bilo kog vozila.Prvo čišćenje kazne pa onda registracija.

- - - - - - - - - -

Ovo se odnosi na bilo koje kazne iz saobraćaja.
 
To nije tacno,ako je i tacno onda je potpuno protivzakonito.Parking servis motze da te tuzi i da vodi spor ,a nikako da ti zabrani da registrujes vozilo.I to nikako ne moze da bude kazna,naravno ako si propisno parkirao.Parking servis kao javno preduzece ima potpuno iste uslove i odnose kao i svako drugo privatno preduzece i samim tim nema pravo da KAZNJAVA I NE DAJE DA SE REGISTRUJE VOZILO.kAZNJAVANJE GRADJANA VRSE NADLEZNI ORGANI ZA TO POLICIJA I NARAVNO SUD.:ppozdrav:
 
Zbarna registracije zbog neplacenih dnevnik karata je sigurno prtivzakonita, jer dnevne karta nije saobracajni preksaj, pa samim tim no moze biti osnov da se nekome ne dozvoli da registruje svoj automobil.

Znam da svima stizu opomene i opomene pred utuzenje, (meni takodje) a jel ima neko da je bio tuzen od strane parking servisa i koji je bio ishod?
 
A zasto mislite vi koji necete da placate parkiranje da to netreba placati?
Prvo i osnovno kada je u pitanju naplata,postavlja se pitanje sta se naplacuje?Naplacivati se moze isporucena roba i prizene usluge...A sta parking servis pruza ?Neobelezena parking mesta,uzdignute ivicnjake (za cije penjanje treba TERENAC).Parking servis je postala ustanova za finansiranje stranaka i tako se i ponasa.Vrlo je diskutabilno i gdete pare zavrsavaju.Sve u svemu da iole ima neke vlasti postene uvela bi red i u tom segmentu.I jedna druga stvar,koja me strasno nervira jeste da to placanje parkinga odnosno PARKIG SERVIS diskriminise ljude po lokaciji stanovanja a pogotovo ljude sa sela.Zamislite ljude koji dodju iz unutrasnjosti na neki lekarski pregled koji traje ceo dan?Sta taj da radi?Zar ne moze i on po istim uslovima da parkira kao i svaki beogradjanini ilinovosadjanin?
 
A zamislite jos taj hir da ako ne platis stave ti makaze ili kandzu.Pa j..o bi im majku sve sa makazama.
 
Poslednja izmena od urednika:
A zasto mislite vi koji necete da placate parkiranje da to netreba placati?

A ko kaze da mi ne placamo i da necemo da placamo? Ja uredno placam parking, ali dnevne karte ne, jer smatram da su cist lopovluk.
Radi se o tome da neki put ostavim kola na 5 minuta, samo da utrcim u apoteku i kad se vratim zateknem dnevnu kartu, a znamo da je sve ispod 15 minuta nije parkiranje, a kontrolor mora da ceka 15 minuta od trenutka kad je uocio vozilo, pa tek tad da pise dnevnu kartu, ali to se ne postuje.
Druga situacija kad se uplati npr. 1h i vec si krenuo ka kolima, zasto bih za par minuta kucao jos jednu kartu kad vec idem ka vozili, znaci prekoracio si 2-3miuta,opet dnevna karta, pa zar to nije bezobrazluk?

Tako da ja licno nisam pritivnik placanja parkinga, to je normalno i treba da se plati,ali te dnevne karte su problem, pogotovo njihova nerealna cena.
 
To nije tacno,ako je i tacno onda je potpuno protivzakonito.Parking servis motze da te tuzi i da vodi spor ,a nikako da ti zabrani da registrujes vozilo.I to nikako ne moze da bude kazna,naravno ako si propisno parkirao.Parking servis kao javno preduzece ima potpuno iste uslove i odnose kao i svako drugo privatno preduzece i samim tim nema pravo da KAZNJAVA I NE DAJE DA SE REGISTRUJE VOZILO.kAZNJAVANJE GRADJANA VRSE NADLEZNI ORGANI ZA TO POLICIJA I NARAVNO SUD.:ppozdrav:

U pravu si ali ko te pita danas... Tu je sprega para i politike i onda će da proguraju kakav god prohtev žele. Pa kada žele da neplaćanje karte u prevozu tretiraju kao prekršaj i zabrane izdavanje ličnih karti i dokumenata dok se ne plati kazna. Ali evo, pobunio se zaštitnik građana i podneo inicijativu kod Ustavnog suda, pa ćemo videti šta će biti. http://mondo.rs/a751126/Info/Drustvo/Ombudsman-Neplacanje-Busplusa-nije-prekrsaj.html
Mislim da bi kolege iz Republike Srpske trebale da se obrate svom ombudsmanu povodom ovog problema sa ucenjivanjem. Inače mislim da bi gradski prevoz pa i parking trebao biti besplatan.

A zasto mislite vi koji necete da placate parkiranje da to netreba placati?


A zašto ti misliš da bi trebao da plaćaš? Postavlja se pitanje šta plaćaš i kome to ide? Još kad se ima u vidu da jedna firma ima pravo da vam ukrade (to je pravi izraz!) propisno parkiran auto iz svog hira. Znam za slučaj gde su sa parkinga zgrade jednog naselja na periferiji Beograda odneli auto, jer mu je istekla registracija!

Ja plaćam parking, uvek porukom i nikad nisam ni prekoračio vreme niti dobio kaznu. Ali kad god mogu da izbegnem plaćanje to i nastojim tako što parkiram dalje. Moj otac ne plaća nikad, stizale su kazne ali se uvek izvlačio.
 
Prvo i osnovno kada je u pitanju naplata,postavlja se pitanje sta se naplacuje?Naplacivati se moze isporucena roba i prizene usluge...A sta parking servis pruza ?Neobelezena parking mesta,uzdignute ivicnjake (za cije penjanje treba TERENAC).Parking servis je postala ustanova za finansiranje stranaka i tako se i ponasa.Vrlo je diskutabilno i gdete pare zavrsavaju.Sve u svemu da iole ima neke vlasti postene uvela bi red i u tom segmentu.I jedna druga stvar,koja me strasno nervira jeste da to placanje parkinga odnosno PARKIG SERVIS diskriminise ljude po lokaciji stanovanja a pogotovo ljude sa sela.Zamislite ljude koji dodju iz unutrasnjosti na neki lekarski pregled koji traje ceo dan?Sta taj da radi?Zar ne moze i on po istim uslovima da parkira kao i svaki beogradjanini ilinovosadjanin?
Ja sam imao takvih problema u Beogradu ispred instituta za onkologiju,pored sve muke morao sam ratovati i s kontrolorima
Majmuni ograničili su parkiranje na 120min. a ljudi iz unutrašnjosti nekad provedu tu ceo dan
 
ni u jačim i uredjenijim drzavama nije besplatno,zar ne? :ppozdrav:

Ne. Gradski prevoz je besplatan u Talinu (Estonija), Šefildu, Bredfordu ( Engleska), Lubinu (Poljska) itd.. U Beogradu se subvencioniše iz budžeta 75% prevoza, što ne bi i ostatak. Zašto se nešto slično ne bi primenilo na parking?
 
Nazad
Vrh