Parenje kunića

Sta sa racunicom oko ponovnog parenja?. Znam da neko pari zenku 3 dana od okota, neko 11, 14-16...ali ja bih da duze ostavim male da sisaju jer ne tovim, znaci ako odbijem male 35-40 dana, koliko dana da racunam za ponovno parenje od prvog okota? Zbunjuje me podatak da zenka svakog 18 dana ulazi u estrus, (to pise u nekim knigama i sajtovima o kunicarstvu), to bi znacilo 36 dana od kocenja ili mozda tek 54 ako sam dobro zbrojala, kad vec dva ciklusa ispustam? Naravno kontrola spolovila svakako postoji ali opet?
I kako vi iskusni odgajivaci uspevate to da nastelujete se dve ili vise kunice pa ih parite u isti dan zbog izjednacivanje legla?
Ako nemam plasman za ove male onda bih majku htela odmoriti od parenja, pa koliku pauzu izmegu dva legla mogu da napravim a da je u redu, i da majka ne izgubi ritam dobrog cuvanja mladih ili mozda postane sterilna? Hvala svima koji se potrude da odgovore.
 
Nemoj se brinuti,mnogi odgaivaci prave pauzu jesen-prolece bez problema.Nemoras brojati dane,moze biti odstupanja pogotovo kod duzih pauza.Samo uradis kontrolu kao sto si navela.Pozdrav.
 
Okotila mi se zecica koja se na svakih 5 dana na kontrolno parenje parila i zamislite okotila se bas kad se prvi put parila.
 
Okotila mi se zecica koja se na svakih 5 dana na kontrolno parenje parila i zamislite okotila se bas kad se prvi put parila.
Kod mene su zecice uglavnom takve.Zekanu odgovara nebuni se:haha:.Uvek se okote na prvi termin pustanja a kontrolno parenje nevazi jer svaki put prihvate.Okotile se dve zecice prvi put jedna 6 a druga 7.cestitamo svima
 
Poslednja izmena:
I mene nešto krenulo posle tri meseca posta:panonke su se samo parile anisu se kotile.Jedna se okotila 10 a druga 9.kod ove prve ie jedno odmah uginulo tako da je nerešeno 9:9.Sad čekam ovih dana da se okoti i treća pa se javljam.
 
Cestitamo:bravo: Neka je krenulo ove godina sa pune kotilice i kod mene ce biti jos malisana,uskoro jos dve su skotne...Neka svima krene kao i meni srecno..:cvetic:
 
Ćao svima.
Jedno pitanje za vas iskusne.Koliko je dugo Zec(muzjak) polno zreo,tj.koliko je aktivan(u godinama)i efektivan???
Računajući u proseku da je polno zreo od 4-5-og meseca života pa do...........?
Pozdrav iz Srema.................
 
Od 15 januara pa do 22 parene 4 zenke,3 su isle na kontrolno parenje nakon 5 dana ,nisu dale tako da se nadam da ce nesto biti :D... muzijak mi je mlad,al odradi posao pa cemo vidjet :)
 
Zenka mi se parila normalno , 2 skoka , 5. dan kontrolno parenje , utorak se okotila na 31. dan i u sredu zekcici uginuli svi do jednog u kotilici , sve joj je bilo potaman i hrana i voda i smestaj i sve , samo sto je nestajalo struje 2-3 puta zbog snega . Zna li neko slucajno neki razlog ?
 
ebaaes.jpg
[/IMG]Ja ne da imam ,miseva i pacova vec i ovo.
 
Mozes pariti treci dan od okota. Al je to malo previse forsiranje majke.
Ne bih ni ja peto tako brzo 3 dan ali kada bih mogao na 14 dan od okotnje ili još da sačekam?
I imam još jedno pitanje, kada mladi mogu da se odvoje od majke?
I kada se obično obavlja kontrolno parenje nakon prvog parenja?
Meni su kao rekli da ide kontrolno 14 dana od prvog parenja, ko će ga sada znati?
 
Stevan83,ja parim na 21 dan od okota a kontrola za 5 dana,male odvajam sa 5 nedelja,i nema greške.
 
Nazad
Vrh