Pšenica 2023-2024.

Psenice su ove godine katastrofalne.Ako neko i dobaci do 4t.taj ce biti rekorder.Nisam video samo par lepih psenica u ataru i to "na oko" lepe, kad se udje u njih onda se shvati da je to najlosija psenica iz najboljih godina proizvodnje psenice da se tako izrazim.Mislim da ove godine ne budje bilo robe da sa njom vise manipulisu.Ulog velik a dobit nula
 
53913f968f14cbe126e5275316add74f.jpg

c4a2c92172c1304c2b90441056cace98.jpg

Fizioloske promene usled ovog hladnog vremena i 2 mraza. Na jecmu zrno zdravo, plevice zdrave, koren zdrav. Hladnocaaa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iako sam 15.04. radi prvi tretman u pšenici verovatno ću za vikend ići ponovo samo insekticid. Lema pravi propast. A tek narednih dana ću ići i drugi fungicidni tretman u cvetanju. Kasno je posejana pa je čekam da izbije klas i da krene cvetanje.
 
Normalno da nece izbaciti klas kad mu nije ni vreme da izbaci

Nema to nikakve veze sa kisom

tj tek sad treba da cveta i da se prska
 
Poslednja izmena:
Ušpicila je momački... ako joj ne padne nekih 20+ litara u skorije vreme bice zbogom prinosu vidimo se sledece godine.

 
Pa od čega je ušpicila, nit je vrućina a ima i vlage malo od ovih kiša?
Ja sam danas prolazio kroz atar, pšenice izgledaju poprilično dobro posle ove infuzije što je pala proteklih dana.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
ako vam izgledaju dobro,znaci da niste imali lose vreme kako se pisalo

kod nas gore ko dogura do 35m kako sad izgleda svaka mu cast


nisam jos video zito da moze dati 4 t po jutru,pa i da se sa ne vidjeno okisi
 
Nismo se razumeli. Ne izgledaju kao rekordna žita iz najboljih godina . Već onako lepo za videti posle one suše, nisu ušpicena, nisu žuta. E sad kolko će dati videćemo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh