Pšenica 2022-2023

Prolazio pa morao da uslikam. Desno moja njiva, levo bmm kać. Moju njivu radio claas, bmm sa case axialcima. Obe njive iztanjiranje... Evo razlike...









Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Oni su u prednosti imaju odmah zelenisno djubrenje za jeftine novce.
Nikada se nisam sekirao zbog toga ako nije puno tima 100 kg po kj
 
Ma nije to ništa strašno što je prosuto. Nego ako njih pitaš claasovi prosipaju najviše od svih kombajna. Pogotovo ovi koji rade uslužno...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Da, ali i te senzore treba znati podesiti... Inače po priči jednog njihovog radnika nisu mogli brže od 2,5 na sat i opet toliko prosuto. Ja sam išao oko 5-5,5...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Treba želeti da se nauči. Ti si Anštajn za njih, ako kažem da su oni do juče bili fizikalci neko bi mogao da se uvredi ali to su činjenice.
Tvrdim da nema loših kombajna, loši su samo kombajneri. Njihovi kombajni su delimično ispravni, njih Bora posebno ceni kada im se kombajn pokvari na njivi i onj ga na njivi poprave, on ih onda dodatno nagradi. A ne bi ih nagradio da se nije pokvario. Apsurdno ali istinito.
Hvalio sam te danas ovde u Požegi.
PS: oni su bili najsrećniji kada je gazda sam spalio svoj traktor.
 
Da, ali i te senzore treba znati podesiti... Inače po priči jednog njihovog radnika nisu mogli brže od 2,5 na sat i opet toliko prosuto. Ja sam išao oko 5-5,5...

Ja znam da na prinos od 4 tone po jutru cim predjem 3.5 km na h on krene da prosipa a da ne pricam prosla godina na preko pet tona sta je bilo ako cemo iskreno
Kakvi senzori kakve picke materine kad senzor mozes da nastelujes da pokazuje rastur i na 2 na sat i na 6 na sat.
 
Kad neko hoce da te optuzi za nesto,to moze da uradi i da ne trepne.
Ljudi se pale na to prosipanje kao da je ne znam sta
Kad istanjiras posle suncokreta i krece da nice samonikli,onda odmah idu komentari,a u koliko je ovaj prosuo. A niko ne razmislja da sa vrecom od 10kg poseje 4kj. Da ga **greška ako je 2-3 kg neki rastur.
 
Haha. Nije valjda zvršio?! Meni je pre neki dan rekao da ne žuri jer hoće odma iz pšenice da krene u suncokret, pa da nema lufta...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kaže ima 1000 drugih obaveza. Jedna od njih je bilo krstarenje egejskim morem krajem jula...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh