Pšenica 2021-2022

Kod mene bolja Avenue nego Apilko. Jedino sto me zanima vi znate sigurno jel gubi Apilko na hektolitru posle kisa , jer je ostao da se vrsi posle 5 dana kise
 
Ove godine ce ici psenica na 10 hektara.Naj verovatnije cu 5 hektara uzeti semensku,neku od tih modernijih sorti koje spominjete i odraditi full. A na drugih 5 ide opet pobeda sa tavana sa minimalnom agrotehnikom. Pa da se vidi gde ce vise love nacureti.
 
Za sledecu godinu ostavljen Apilco, Basmati i Alcantara sve po malo.. Za povrsinu cemo videti, ici ce nekih 7-8 ha najverovatnije..
U cemu drzite seme do jeseni vi sto vec sad pakujete ? Kod mene kad bi ostavio u dzakovima to bi pola misevi progrizli zato ga spremam tamo 15ak dana pred setvu..
 
Kod mene stoji tako u džakovima na paleti. Malo pobacamo onih crvenih keksića za miševe. Bude po koji džak načet ali ništa strašno. Ja moram tako jer mi trebaju prikolice za transport soje i kukuruza, a i posle je i ovako sve na trku i frku od vršidbe, bacanje veštaka, tanjiranje, sejanje,... Sad smo komotni sa vremenom i to odradimo pa smo mirni...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ako tanjirate (a mislim da većina tako radi) za pšenicu jel pre tanjiranja razbacate MAP ili 3x15-16? Ili ga bacite pred spremiranje? Ako neko ore za pšenicu jel ga baca pre oranja ili nakon tanjiranja? Koliko idete MAP-a ili ovog 3x15-16 po ha? Naravno ako ga bacate. I da - da pitam. Koliko semena idete po ha (ajde ovde će mnogi pisati za jutro pa mogu preračunati)? Ne mora baš precizno ali od do.
 
Pšenica već godinama ide na tanjirano sojište, jedan ili dva prohoda velikom tanjiračom, kako kad. Đubrivo praktikujem dve godine 6:24:12 a treći put MAP. Idem sa 225-230 kila po ha semena, ove strane sorte.
 
Otprilike slično,prvo bacim MAP ili neko mešano đubrivo 200kg/ha,idem na tanjirano sojište plitko tanjiračom samo jednom,na strnjiku jedan prohod tanjiračom,na kukuruzište tanjirača 2 puta,semena od 220-240,250 kg/ha.
 
Ako tanjirate (a mislim da većina tako radi) za pšenicu jel pre tanjiranja razbacate MAP ili 3x15-16? Ili ga bacite pred spremiranje? Ako neko ore za pšenicu jel ga baca pre oranja ili nakon tanjiranja? Koliko idete MAP-a ili ovog 3x15-16 po ha? Naravno ako ga bacate. I da - da pitam. Koliko semena idete po ha (ajde ovde će mnogi pisati za jutro pa mogu preračunati)? Ne mora baš precizno ali od do.
Uzmes deklaraciju i pogledas koliko je masa 1000 zrna x broj klijavih zrna po kv (400-550) i to ti je za setvu,bar ja tako radim
 
Znaci mnogo dobar taj Apilico? Koliko je rodio ove godine? Ja sam u potrazi za novom sortom vidim mnogo ga hvalite. :)
 
Nazad
Vrh