Pšenica 2021-2022

ja sam imao sosthene pre par godina nisam bas nesto zadovoljan kakva je psenica

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Da li je neko sijao sosthene i sobred, kakva imate iskustva?
Ja sam primetio da to koja ce se psenica pokazati kao dobra dosta zavisi od drugih faktora osim samog hibrida pa bi uvek najbolje bilo videti sta se najbolje pokazalo kod ljudi u vasoj okolini.. Ja sam na primer imao sobred ove godine i bio je jedan od najboljih ali ako ti kazem da je odlican ne znaci da ce kod tebe takodje biti dobar..Na primer kod mene su se do sad najbolje pokazali Basmati i Alcantara..
 
Kakva su Vam iskustva u sejanju pšenice na pšenicu, kakvu agrotehniku konkretno primeniti? (strnjika je tanjirana 2x do sada) Lošiji kvalitet zemljišta je u pitanju i dobro iznese pšenicu (ove godine bilo 36m/kj) a ako zasuši teško da može bilo šta drugo da iznese...
 
Шибица је најбоља агротехника у сетви пшеница на пшеницу. Али пошто си тањира једино орање па сетва.
 
Jedan moj prijatelj radi pšenicu na pšenicu četvrta godina ali isključivo oranje.Ja sam imao parcelu pšenica na pšenicu prošle godine uklapao raspored parcela pa da nemam privezak i tu bila najlošija.
 
Kakva su Vam iskustva u sejanju pšenice na pšenicu, kakvu agrotehniku konkretno primeniti? (strnjika je tanjirana 2x do sada) Lošiji kvalitet zemljišta je u pitanju i dobro iznese pšenicu (ove godine bilo 36m/kj) a ako zasuši teško da može bilo šta drugo da iznese...
Govorim za kod mene i kako sam ja radio i par drugara,u principu sto da ne,moze to tako,ali ja sam strnjiku orao pa tanjirao i na to bacao 3x15 ili 3x16 ili ko kako smatra koju formulaciju da treba da baci,ali samo sto kasnija setva. Mozda bi mogao i da preletis sad sa nekim fungicidom i insekticidom pa jos jednom ovlas da projuris sa tanjiracom i setva i vestak,u prolece obavezno prihrana(ja sam radio sa 150 do 170kg uree po ha),tretmani od aprila i bar jedan tretman vodotopivim djubrivima. U kisnom prolecu to bqci opet dobar da ne kazem izuzetan rod,ima malo vise posla ali se isplati,na ovakvo susno prolece bila je frka na pojedinim njivama gde je islq psenica na psenicu(proslogodisnji prosek roda oko 6.5t na ha a ove godine 4.5t na ha).
 
Koji omjer vode i gaucha ide u psenici na 1000 kg sjemena psenice? Strah me viroze a vrijeme je takvo da 1 dio moramo posijati oko 13.i 14. 10. Jer je imamo puno a opet javlja potop od 15.10.
 
hvala BARBULA, vidim da ima tema o njoj da su imali problem na otkupu neki. da l nju da posejem ili ovaj cesto spominjan Apilco
 
Ne znam, ja sam je sejao i bio sam zadovoljan, bez prskanja i ostalih kerefeka samo prihrana ureom ali mi je bilo kao malo redje sa 2,5 kg po aru sad ako bih je sejao isao bih na 3kg
 
ma taj ns cu, a i vidim(ako su tacne cene) duplo jeftinije seme od ovog Apilca, mada sta ja imam zemlje. . . al na ovu krizu svaki dinar je vredan.
pozdrav
 
Nazad
Vrh