Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Дали неко?И у којој количини људи сеју НС Жита....Ја у задњих 10 год само Нс-40...и сваке год али сваке избегнем једну заштиту (од болести дали прву или другу)Ове год то је била друга...?
 
Sejem ja NS Zvezdanu na pola povrsine a drugu polovinu Avenu, prinosi su im slicni, mozda za nijansu Avenu bolji.
 
Дали неко?И у којој количини људи сеју НС Жита....Ја у задњих 10 год само Нс-40...и сваке год али сваке избегнем једну заштиту (од болести дали прву или другу)Ове год то је била друга...?
 
Ostalo mi je jedno 1000kg psenice, da li je neko sejao bez selektiranja, kakva su iskustva, vredi li pokusati posejati, ili prodati pa kupiti originalno seme

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Ostalo mi je jedno 1000kg psenice, da li je neko sejao bez selektiranja, kakva su iskustva, vredi li pokusati posejati, ili prodati pa kupiti originalno seme

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
zadnjih 20 godina uključujući i ovu ništa selektriano ništa zaprašeno znači kako je iz kombajna u prikolicu došlo tako iz prikolice u sijačicu ide i uvijek rekordan prinos kao i sjemenska. možda dignem sjetvenu normu za 3 4 5 posto i to je to. Jedino nosim zadnjih godina na analizu smrdljive snjeti ali nije bilo problema nikad.
 
Juce uradili selektiranje a danas poceli sa farbanjem

5UB6RO7.jpg
 
Ostalo mi je jedno 1000kg psenice, da li je neko sejao bez selektiranja, kakva su iskustva, vredi li pokusati posejati, ili prodati pa kupiti originalno seme

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
Zapraši ga ipak, kako tako, neki semesan ili slično, da bar ne razmišljaš o glavnici..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh