Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bi jako voleo da vidim tu psenicu gde vidis misa kako trci,a ona na kraju nacuri,4700kg/kj.
Imao ja prosle god Anapurnu,retka katastrofa, ocekivao sam max 30m/kj a rodila 45m.Odakle sipalo ni sam ne znam.Ali zato 55-60 zrna u klasu

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Anapurna sejana 18.10 135 kg po jutru,pocetkom maja samo sekator i neki dan
d9bjSSu.jpg
[/IMG] Duet ultra i insekticid
cCRqQ5l.jpg
[/IMG]
OqIcf5S.jpg
[/IMG]
 
Darko Dren baš lepo. Koji od ova dva hibrida ti se bolje pokazao u dosadašnjoj primeni? Predpostavljam da ti ovo nije prva godina kako ih seješ.
 
Po ovim vasim slikama ispada da i ova godina je blizu rekordnih a mi znamo da ce biti rod prepolovljen 50% negde, ali kako obijasiti ovima sa vrha iz fotelje koji prate ovaj nas forum pa posle kukamo kad izlaze sa cenom od 17din?!
 
Zvali mene pre nekih nedelju dana valjda ,nzm ni ja ,neki zavod za statistiku ,pitaju koje prinose psenice ocekujem,sta sejem ,itd itd....Nadam se da nece biti onih koji nece moci da odolu da se prave vazni i kao dobri farmeri pa da nalupaju 6-7+ tona u ovakvoj godini.
 
Darko Dren čekamo rezultate posle žetve pa ćeš se onda valjda odluciti koja je bolja. U svakom slucaju svaka cast za zito.
 
Zvali mene pre nekih nedelju dana valjda ,nzm ni ja ,neki zavod za statistiku ,pitaju koje prinose psenice ocekujem,sta sejem ,itd itd....Nadam se da nece biti onih koji nece moci da odolu da se prave vazni i kao dobri farmeri pa da nalupaju 6-7+ tona u ovakvoj godini.
Mene su juce zvali, bio sam realan koliko i drzava
 
Zorane jer bar osigurana?Bas je izudaro jer tako izgleda cela parcela?Ako imas stoke mozda da je pokosis na seno a da posejes neki rani kukuruz,kod nas su prosle god ljudi sejali raz sa namerom da pokose na seno i posle su sejali kukukuruz i silazni sirak i bilo dobro tako
 
Kod nas covek posejao ozimu oko 10 februara ove godine. Svi smo mislili nece biti nista, kad ono moze da bude i bolje odnase sto sam sejali jesenas. Ta njegova je sad pred vlatanje, bas cu je pratiti da vidim sta ce biti.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Kod mene ozima nije loša, al rjeđa nego inače, suša je ipak uzela svoje, od teške pripreme do nicanja..... Izašla je tek poslije nove godine...... Ječam je bio dosta rjedak, moje sjeme, prvi put da je bilo loše, i jedan prohod tanjuračom, pa posijao jaru..... Sklop odličan, baš me zanima kako će biti kad kombajnom uđem u nju...... Za jaru su me upozorili da ju lema jako voli, ozimu sam oprskao prije par dana, a na jaroj danas ima ispod lista nekih smeđih jajašaca, orprilike 10tak komada...... Moram i za nju pripremiti insekticid.....
 
Jel skida kod vas Sekator samonikli expres suncokret? Imam par manjih kruga gde misevi pojeli psenicu pa nikao suncokret i kao da ga Sekator nije ni pipnuo. Ili ga samo zaustavio na neko vreme. Sad je skoro kao psenica. U ostatku njive ga nisam primetio osim mozda po neki na uvratinama
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh