Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja mislim da je to bacanje para,jel pomocu njega ne mozemo nista osim da odredimo da odokativno fali azota. Evo ja sam bacio 120kg uree i da radim sa analizatorom,sta ce on pokazati?
 
Na jednoj biljci a razlicitim listovima pokaze druge vrednosti.. tako da sa njim znas jos manje..
 
Anu smeta puno padavina, a i nema svrhe ga bacati ako ne krene bar malo vegetacija. Ja cu sa njim ici u martu kad malo krene zito da se budi ozbiljnije.
 
Nikad do sad nisam prodavao u zeleno,necu ni sad...
Mada jedan od jacih ratara u nasem kraju mi je pricao da on trecinu proda u zeleno,trecinu u zetvi i trecinu cuva na lager...pa jedna trecina ce ubosti pravu cenu...
 
I ja razmisljam nesto da ugovorim po 14din.. Prosle godine smo ugovorili terminsku prodaju uljane repice po 42din a u zetvi smo dobili 40, tako i pre 2-3 godine je bilo za suncokret 2din manje u zetvi nego na zeleno....
Jel ima neko podatak koja je bila cena psenice prosle godine na zeleno??
 
Ja stvarno neke ljude ne razumem a najverovatnije nikad i neću...posle nam svi krivi...:ideja:

Pa gde ste sa cifrom od 14 din. u celoj priči???Koliko vam treba da rodi po lancu,kj.,ha. da bi pokrio samo troškove(inpute),seme,hemija,đubrivo(svi samo dižu cene svake godine),naš posao,arenda,itd.pa nema nas nigde sa tom cenom...
 
Nesme pandur više da te pegla od toga se neboj,ja se više bojim poštara kada nosi kojekakve boje koverte...::novac::
 
Po 17 bi se možda i odlučio nešto da prodam a sve ispod toga je neka nula a možda i minus..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh