Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Teorija i praksa nisu uvek jedno te isto, a to što mi primetimo nešto vizuelno, nemora za znači da je od nečeg što smo radili pre 10 ili 15 dana....

To je urea bila 100% jer sam imao nekoliko puta slicnu situaciju... Prehrana ureom, u nedelju dana razmaka i isto toliko razmaka u bujanju!
No, upravu si ti za sve, i to je tako po knjigama, ali praksa je pokazala malo drugacije.
 
Evo i moje psenice sa jucerasnjeg obilaska....u pitanju je Basmati, moje seme od prosle god, sejano 1. oktobra oko 130kg/kj, nije moja zemlja arenda je u pitanju poprilicno iscrpljena pa je dovodim u red malo po malo. Jesenas isao sa 120kg MAP-a i oko 50kg Urea po kj. Ceka prihranu sredinom februara. Ostale nisam stigao da obidjem na zalost...ali postavim i te kad obidjem. Inace jaaako malo padavina i vlage....






Na uvrtinama imam ovako nesto...i to samo na kraju parcele....celom duzinom pa i komsijino...ne znam da li je voda (koja je cesta ovde i bila je i do kolena pre dve godine) davila ili je neki nedostatak fosfora...posto je onako bledunjava i pomalo crvenkasta....


 
To je urea bila 100% jer sam imao nekoliko puta slicnu situaciju... Prehrana ureom, u nedelju dana razmaka i isto toliko razmaka u bujanju!
No, upravu si ti za sve, i to je tako po knjigama, ali praksa je pokazala malo drugacije.


Ako ti kažeš tako, ja nemam razloga da ti neverujem... Ali opet ja radim po nekim svom nahođenju, koje se meni u mojoj situaciji pokazalo dobro.

A i slažem se da je u poljoprivredi važnija praksa - iskustvo, nego teorija, ali opet neke osnove se moraju poznavati.
 
Zadnjih godina krenuo sam raditi sa AN-om negde pocetkom Marta sa po 150 kg/kj da bi negde pocetkom Aprila dodao jos 100 kg/kj. Tako da Ureju sam skroz iskljucio kad je psenica u pitanju. Meni je ova varijanta pokazala bolje rezultate u prinosu. Pred setveno 100 kg/kj MAP-a.
 
Jednom sam probao tako što sam išao sa odvrnutim diznama i spušteno. Bilo je ožegotina ali kasnije su nestale ali su bile trake tamnije pšenice . Trebalo bi napraviti sistem da curi na dvadesetak cm a samo kroz dizne je malo previše razmaknuto .
 
Mislio jutros ici da prihranim,kao najavili mraz i minus jedan,ono djoka,5 u plusu i blato...nemozes se osloniti na prognozu pa da nesto planiras pa da si pita pitina..
 
Stigla n-min analiza,
1.parcela 0-30cm, 30-60cm, 60-90cm, ---------------------------------------------------------------------- vlaga: 0-30cm 30-60cm 60-90cm

1.parcela 26,55 88,10 33,39 ukupno 148,04kg po ha, preporuka 60kg čistog azota po ha, predusev kukuruz. 23,45% 23,85% 20%

2.parcela 22,50 94,51 48,10 ukupno 165,11kg po ha, preporuka 48 kg čistog azota po ha, predusev soja. 21,32% 22% 20,49%
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh