Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako do jaja deluju sa slike i sa puta pšenice...ali uživo i izbliza nažalost...::lose::
 
Kako do jaja deluju sa slike i sa puta pšenice...ali uživo i izbliza nažalost...::lose::
Moja ni sa slike ne izgleda baš nešto. Ali, u pravu si, uživo nije ni toliko dobro. Ništa nije poleglo ali je bilo malo leda i ima zrna po zemlji. Kako su neki prošli ovo je odlično. A nisam slikao jedan deo pored puta - neko je oprskao jedno malo parče (verovatno komšija preko puta, ima kukuruz) e tu nema klasa uopšte, nije mnogo, možda 3-4 kvadrata.
 
Ja sam najviše u mojoj pšenici došo do tog zaključka,jel smo danas popodne malo sa kolegom detaljnije pregledali,ne samo iz auta...A sve smo uradili po PS-u,i mazili,i pazili i zvali smo ga Đole ali nevredi...:ppozdrav:
 
Može se maziti koliko hoćeš ako nema kiše. Ovde kod mene nije bilo od početka aprila do pola maja. Bar će biti slame za loženje. Generalno, ima i dosta lošijih žita ali i boljih. Ovo moje je neki prosek.
 
Kod nas nije mogla da se radi psenica jer je jos bila dosta jaka, a neke jos i zelenkaste. O zrnu da ni ne pricam. Da joj godi ovo vreme, pa bas i ne, ali ako je to zrtva za 2 t/kj suje ja je prihvatam :osmeh:
 
Две њиве које су ми под селом, сабијено жито у црну земљу од олује од пре неки дан.....еуклид и софру су на тим њивама...рађено регулатором ал џаба оне изђикале у небеса:osmeh:
 
Ja sam u sredu skidao avenue, pred samu kisu zavrsio. Sa 3.6ha 19100kg, hektolitar 80 vlaga 12.5%. Ja sam prezadovoljan s obzirom da mi je to najlosija parcela. Predato mlinu Zarković iz Malog Zvornika!
 
Koliko mu po ovakvom vremenu treba da sazri? Zrno je onako pred zrelo, ne puca pod zubima i moze se noktom prepoloviti i zgnjeciti
 
Mlađi su izašli da probaju ovu parcelu Ilico
376ed35001315b0f163335853a5deab8.jpg
6ac4cbca345001f622c4042d77274f7c.jpg


Послато са HTC Desire 626 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh