Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koje strane sorte imaju ovakav klas?





Znaci,obican,bez one oslje(ili kako se vec zove)...
Posejao bih neku takvu,jer mi se one ""brkate" (na osnovu mog skromnog iskustva sa kombajnom) ne svidjaju zbog vršaja...
 
Porucio seme i to zvezdane po ceni 36din kg predvidjena setvena norma 150kg po jutru, basmati cena 62,5din kg setvena norma 125kg po jutru i anapurna cena 52din kg predvidjeno isto 125kg po jutru.

Negde sam čitao da anapurnu treba sejati cca 110 kg/kj , molim kolege koji su je imali da potvrde ili ospore.
 
Brankovic,ako mislis da se brkulja teze vrse mislim da nema razlike.
Bez oslje imas Balaton,Nikol,Apac,Avenue,Ilico,Graindor.Ovo su neke za koje znam.
Ove godine na mojim njivama Nikol i Balaton prva reprodukcija i probacu verovatno Anapurnu ili Andino.
 
Hvala na odgovoru! :ppozdrav:
Ne kažem da se teže vrše,ali ona ošlja se hvata na sita,pa sita moraju često da se čiste...
 
Pojačaj obrtaje bubnja i vetar

- - - - - - - - - -

Mogla bi jedna anketa,ko smanjuje površine,ko povećava a ko ostaje na njemu (istoj površini kao prošle sezone) :ppozdrav:
 
Od ljudi iz moje okoline ne znam nekog da ne smanjuje psenicu. Pored toga smanjuju i ulaganja (min. djubrivo, seme). Licno, menjam psenicu za raz. Tako da verujem da ce sledece godine imati cenu, pod uslovom da glodari pojedu postojece zalihe. ;)
 
Ja povecavam povrsinu zbog plodoreda (mada cu probati zbog buducnosti i prvi put suncokret ili soju) a i zbog ishrane stoke. Idem na to da smanjim maksimalno kupovinu komponenti samo sta mogu sam da proizvedem. Izbacujem stocno brasno ubacujem psenicu, po recepturi nista na svoju ruku.
Ove godine cu sejati Avenue, Ingenio, Basmati i eventualno Sofru ali nista jos uvek nije sigurno.
 
Anapurna 37din/kg nešto mi to sumnjiivo ,ajd dajte malo cene semenske pšenice kod vas
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh