Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Potvrdjujem za anapurnu. Mislim da ove godine nece biti poleganja jer i naj bolje psenice su znatno manje nego prosle godine. Proslogodisnje su u jesen neke bili i vislje od 20cm, a video sam jednu koja je bila do kolena. U zetvi je bila sva polegla. Ne polegla nego zalepila se za zemlju. Nije prskana regulatorom, ali mislim da joj ni on nebi pomogo.
 
Graindor se meni pokazao kao dobar..odlican prinos a tek malo pologa..

- - - - - - - - - -

Apach takav kakav,svi kude kvalitet, al mi ni on ne polegne nikad a dobro rodi..jedino na silosu uvek lazem,kazem da je neka druga sorta..

Teško je kad čovek mora da laže!Ako si malo spustio glavu ili skrenuo pogled,nekako se može i oprostiti,ali ovako pravo u oči gledati a lagati...
 
Što da lažeš?Jaki oni stručnjaci ako mene pitaju koja je sorta.Kad budu plaćali kvalitet(kad nabave opremu) neće niko ni postavljati tako glupa pitanja,jer se kvalitet postiže načinom proizvodnje a ne sortom.Šta oće za ovu bedu od cene da sejemo organsku:sjasi:
 
Diklofen,ove godine sam i ja posejao Sofru pa me interesuje šta si joj sve dao od prihrane i šta od hemije?
 
Što da lažeš?Jaki oni stručnjaci ako mene pitaju koja je sorta.Kad budu plaćali kvalitet(kad nabave opremu) neće niko ni postavljati tako glupa pitanja,jer se kvalitet postiže načinom proizvodnje a ne sortom.Šta oće za ovu bedu od cene da sejemo organsku:sjasi:

Verovao ti meni ili ne ali davali su manju cenu za apach,indjiski mlin je u pitanju,ovi drugi nisu pitali jer su samo trgovci a mlinu je uinteresu da nemaju apach jer nece hleb i peciva da uspevaju sa brasnom od apacha..imaju oni te prebacaje..meris na dve vage pun i prazan,uzimaju o.5 posto ako ti ulje kaplje na vagu i tako neke nebuloze..retko koji indjiski paor saradjuje sa njima,sve sam boziji kamion ispred tebe pa cekas pola dana iskipujes jednu prikolicu i jos te oderu..e tako..
 
Kod mene ceo zivot staje,sve postaje nebitno,kada dodje setva psenice.Sve je posejano 3-5.10.2016.
220-250kg/ha 20:20:0,ureja oko 120-150kg/ha(radjena Nmin),SAN oko 120-170kg/ha(radjen greenseacker).
Prskanje 3 x fungicidom(nomad,duet ultra,nomad),1x korov(meteor+lodin),okvasivac svaki put,vantex svaki put,1 x epin extra,1 x novalon,1 x cerone regulator,1 x rastopina ureje.Nisam po redosledu ali sustina je vidljiva.
 
Otprilike sam i ja radio slično zato sam smanjio maximalno površinu,nešto slaba računica u odnosu na druge kulture::lose::. Inače volim da radim pšenicu i da je ekonomski drugačije ja bi na svu svoju zemlju posejao pšenicu ali nažalost nije tako.
 
Moja pod cebetom 15-ak cm,prihrana ce najverovatnije kao i svake godine u martu ako moze da se udje u njivu
ek2mx.jpg
 
I moja je pod ćebetom.Kada gledam slike gde nema snega prosto mi deluje neverovatno,kao da nismo u istoj državi.
 
Sto se tice snega i kod nas katastrofa. Palo 2puta po 2 cm, a bilo par dana po -18C. Neka joj je bog u pomoci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh