Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa kad je takav isclani se. Zasluzujes bar opomenu.

- - - - - - - - - -

Neka hvala,samo vi radite kako znate,teoretski aja cu se i dalje muciti na moj nacin.Vidim da sam pisanjem uvredio vecinu clanova koji su posejali psenicu

Na ovom usranom forumu vise nesmes da iznes misljenje ako si sitan seljak....:ppozdrav:
Vazno je da vi veliki sve znate,ali nema veze doce i nasih 5 minuta:haha:
Za ovu kvalifikaciju.
 
@Lacin Nije do opomene, ili daleko bilo sto si jos naveo ali je navise do toga sto si mnogo tvrdoglav! U vise navrata i ako dobijes neki savet ili ako neko ima suprotno misljenje od tvog, pa neko kaze da probas nesto drugacije ili da gresis u necemu ti si uporan u tvom stavu iako i cinis greske. Pocevsi od kvaliteta zemljista koje obradjujes preko semena i jos dosta toga! I kod nas se desi retko da neko preorava psenicu u prolece ali jako retko i sigurno se to desilo zbog puno gresaka koje ima ukoliko se ne vodi racuna o svemu!
 
Ko to kaze da nece da napreduje psenica posejana u novembru ili decembru. Jeste da ce biti manjeg prinosa, ali cak se i to popravi dodatkom vise semena ,tj setvenih jedinica. Jeste da ce malo kasniti sa rastom, ali nece biti otpad. Ja sam 2014 posejao psenicu 27 novembra, nikla je u februaru, i to cak bez jesenjeg djubriva uz dobre tretmane u prolece i imao 5.5 tone po hektaru psenice, inace je nikla u februaru!!
Nije lepo praviti se sasav, ali i ja kao mladi buduci poljoprivrednih sa svojih 17 godina (cak i skolovani) znam nesto o tome..
 
kod nas ima psenice koja nije jos nikla a pao sneg.. ispraticu je bas do zetve pa cemo videti za ubuduce.. ps nije moja senica :)
 
@diesel d-60: Ja sam prosle godine imao pola povrsine kasne setve tamo novembrqa bila setva i kisa nije padala do kasno u decembar i prvi redovi su se videli tek prosle godine u ova doba i veruj mi da nisam imao prinos ispod 3800kg/kj na toj parceli.A kod nas je rekord kad neko ima 4t 4.2t po jutru,i to seme je bilo sa tavana druga reprodukcija pred prosle godine nisam uzeo ni 1kg psenice od njih samo sa tavana,prosle godine sam uzeo nekih 20% od njih ostatak 80% moje sto bi rekli sa tavana.
 
I pod snegom je psenica pomalo promrzla danas sam gledao,a sutra nosim metlu da lepo rascistim sneg i slikam za forum,a na jecmu krajevi lista zuti.
 
Dobila je po tamburi jer je mraz harao ceo Decembar.Sreća pa je sneg prekrio tik pred ovaj hladni talas.2012 godine ovakav talas u trajanju od 4 dana upropastio je mnoge pšenice kod nas,ubio ih bukvalno.
 
Ma najveci problem je kod onih psenica koje su tek izasle iz zemlje,ili tek proklijale njih je vec mraz obrijao i sigurno napravio stetu sto se prinosa tice.
Glupo je polemisati o kasnim ili ranim setvama,ovo je vanredna situacija.
 
Ma najveci problem je kod onih psenica koje su tek izasle iz zemlje,ili tek proklijale njih je vec mraz obrijao i sigurno napravio stetu sto se prinosa tice.
Glupo je polemisati o kasnim ili ranim setvama,ovo je vanredna situacija.
Kod mene je bas takva situacija. Sejano 7.11 malo dublje seme Ingenio i iznikao tek sredinom decembra da je zazelenilo. Sad je pod debelim snegom. Videcu do sredine februara sta ce biti. Slikacu naravno i traziti misljene :).

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Jednostavno nema opravdanja sto nisu parcele osloboljene ko je zaplanirao da seje na kukuruzistu, septembar je bio ''ubilo se'' za skidanje, tek za suncokretiste da ne pricam! Ko radi u fulu psenice trebao je sve pripremiti ''cakum pakum'' i pred kisu ulece sejalica. Ako znamo da na 4t/kj smo na nuli cemu se nadati ovim katastrofalnim stanjem psenice??? Ovo stanje mogu da izdrze samo borzuji al samo finansiski, dusevno su naj tanji!
 
Ovo mi je sejano najkasnije to je kuci ovako izgleda ispod snega
zito_mraz.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh